2012 Yaz Aksesurları / Aksesuar Modası Trendleri

Paylaş
 

2012 Yaz Aksesurları / Aksesuar Modası Trendleri

Artık giydiklerimiz kadar taktıklarımızın da önemi var. Düz bir kıyafete taktığımız takı o kıyafeti bütünüyle değiştirebiliyor. Ve ona yeni bir hava getiriyor. Kulandığımız aksesuarlar stilimizin tamamlayıcılarıdır. Hem gündüz hem de gece takılar artık vazgeçilmezimiz oldu gibi görünüyor. Her kadının da büyük ölçüde dikkatini çeken trendleri takip ederek siz de taktığınız takılar sayesinde beğeni toplayabilirsiniz. Kolyeler, yüzükler, bileklikler, küpeler, çantalar, şapkalar, kalemler, resim çerçeveleri, cüzdanlar,  şallara kadar yüzlerce çeşit takı ve aksesuarlar bulunuyor. Önemli olan bunları hangi kıyafetlerle nasıl kombinlediğimizdir.

Gözlük ve çantada bu yaz her şeyde olduğu gibi renkli tasarımlar moda iken kolye ve bilezik gibi takılarda daha çok siyah, gümüş, altın modadır. Ama renkli tasarımlar da vardır. Özellikle cüzdanlar renkli renklidir. Yani artık takı bizim için ‘tak gitsin’ den de öte bir şeydir. Doğal taş yüzükler oldukça ilgi çekici ve bu yazın trend takıları arasındadır. Bunları tercih etmeniz sizi daha zarif ve şık gösterecektir elbette. Özellikle erkeklerde de çok moda olan ama bayanların da kıyafetlerde veya elbiselerde kullandığı papyonu unutmamak gerekir. Kadınlara feminen bir görüntü sağlıyor. Ayrıca kadınların elbiseleri veya bluzları üstüne yaka takmaları ve bunu kıyafetin bir parçasıymış gibi göstermesi de son derece moderndir. Ama bu koşullarda dikkat kolyede olacağı için bluzun düz olması gerekir.

Renkli desenli bilekliler de kıyafete göre bayanlar tarafından çok tercih ediliyor. Yine renkli çerçeveli veya renkli camlı gözlükler de bu yazın trendlerinden. Taşlı gözlükler de tercih edilen modellerden. Ama altın bileklikler de özellikle siyah kıyafetlerle kombine edildiğinde çok güzel bir görünüm ortaya çıkıyor. Bunu şık gold veya gold deseni olan ufak bir el çantasıyla tamamlarsanız oldukça şık bir görünüm yaratmış olabilirsiniz. Siyahın ve altının uyumu oldukça beğenilir ve tercih edilir. Aslında 2012 ‘de kolyeleri oldukça çok görüyoruz. Bu yazın modasında kesinlikle renkli büyük sadece t-shirtleri renklendiren kolyeler yer alıyor. büyük ve ihtişamlı kolyeler tüm kadınları etkilediği gibi aynı zamanda da bu yazın trendi. Bildiğimiz gibi bu yazın trend renkleri olan neon rengindeki kolyeler de oldukça tercih ediliyor. Büyük ve genellikle siyah beyaz çizgili kıyafetlerin üzerine takılan tek neon renkli bir kolye gözünüzü kamaştıracaktır.

Ayrıca taşlı kolyeler kadar bir simgesi olan uzun gümüş renkte veya altın rengindeki kolyeler de kıyafetlere uyum sağlıyor. Kısacası kendi modanızı kendinizin yaratabileceğiniz takılarda biraz kendi tarzınızı yansıtmanız gerekecek. Kıyafetlere uygun ya da zıt renklerle harika bir görünüme ulaşabilirsiniz. Sınırınızı kendiniz belirleyin. Büyük büyük takılar takabilme özgürlüğüne sahipsiniz. İsteğiniz renkte veya desende. Ama eğer kıyafeti ön plana çıkarmak istiyorsanız da çok abartılı olmayın tek bir taşlı kolye ile de kombini tamamlayabilirsiniz. Kısacası her şey sizin ellerinizde bayanlar!

  • Site Yorum

Bir yorum bırak