Beyaz Lahana Kürü ile Vücuttan Toksin Atma

Paylaş
 

Beyaz Lahana Kürü ile Vücuttan Toksin Atma

Beyaz lahananın toksin atıcı özelliği bir çok kişi tarafından bilinen bir şeydir. Hali hazırda lahana ile hazırlanan ve internette de bolca satılan bitkisel ilaçlar / kapsüller bulunmakta. Ancak bunların ne tür ortamlarda ve nasıl yapıldığını bilemeyeceğiniz için kendi evinizde gözünüz görerek hazırlayacağınız lahana kürü sayesinde hem sağlıklı şekilde yağ yakıp toksin atarak zayıflayıp kilo verebilir ve daha sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz

 

Beyaz Lahana Kürü Hazırlanışı

Kaynamakta olan yarım litre suya 7 – 8 adet beyaz lahana yaprağı parçalanmadan bütün vaziyette atılır. Bu lahana yaprakları yaklaşık on dakika ağzı kapalı olan kapta kısık ateşte haşlanır. Daha sonra ılımaya bırakılır ve suyu süzülür. Kür için kullanılacak kısım süzülen kaynamış lahana suyudur.

 

Beyaz Lahana Kürü ‘ nün Uygulanması / Kullanılması

Yukarıdaki tarife göre hazırlanan kür sabahları ve akşamları birer su bardağı olarak arzunuza göre aç veya tok karna içilir. Bu şekilde 15 gün süreyle kür uygulanır. 15 günün ardından üç gün ara verilir ve 15 gün sonra lahana kürü yeniden uygulanır. Bu şekilde yapacağınız döngü ile yıl içerisinde üç ya da dört kez lahana kürü kullanmanız vücudunuzdaki yağ yakımının artmasına ve toksinlerin atılmasına çok faydalı olacaktır.

 

Dikkat ! Önemli

Beyaz lahana kürü her gün mutlaka taze olarak hazırlanmalıdır. Bir kere hazırlayıp uzun süreli kullanacağınız kürler yağ yakma ve toksin atma için etkisiz olacaktır.

Kaynak: Prf. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu

  • Site Yorum

Bir yorum bırak