Cilt Temizliği İçin Bitkisel Buhar Maskesi / Tedavisi

Paylaş
 

Cilt Temizliği İçin Bitkisel Buhar Maskesi / Tedavisi

Gün içerisinde cildimiz bir çok zararlı etkene maruz kalmakta. Bu zararlı etkenler neticesinde de ciltte bozulmalar, sivilcelenme, kızarma, alerji vb. bir çok hastalık ortaya çıkmaktadır. Bu cilt hastalıklarına karşı kimyasal kremler ya da losyonlar mevcut ancak zaten deforme olan cildinizi yeniden kimyasala maruz bırakmadan doğal çözümlerden faydalanarak bitkisel maske ya da bitkisel kür ile tedavi etmek istiyorsanız Prf. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU ‘ nun çok güzel bit cilt temizleyici bitkisel maske tarifi var.

 

Cilt bakımı buhar maskesinin tarifini vermeden önce; maskeyi uygulamadan yarım saat önce cildinizin doğal sabunla temizlenmesi gerekmektedir.

 

Kadın Mantosu – Lavanta Kürünün Hazırlanışı ve Kullanımı

Yarım litre su buhar maskesi yapabileceğiniz bir kapta ocağa konur. Koyduğunuz su kaynamaya başladığında içerisine bir buçuk yemek kaşığı kurutulmuş lavanta ve üç yemek kaşığı kurutulmuş kadın mantosu bitkisi koyulur ve karıştırılır. Bu su kısık ateşte kaynamaya devam ederken yaklaşık30 cmmesafeden ( yüzünüzü yakmayacak şekilde ) yüzünüzü beş dakika boyunca bu suyun buharına tutacaksınız. Bu buhar maskesini haftada üç kez tekrarlayacaksınız ancak kür her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır.

kaynak:  Prf. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU

  • Site Yorum

Bir yorum bırak