Kirpikleri Daha Uzun ve Kıvrımlı Göstermek İçin Rimel Nasıl Sürülür ?

Paylaş
 

Kirpikleri Daha Uzun ve Kıvrımlı Göstermek İçin Rimel Nasıl Sürülür ?

Bazı kadınların aynı marka rimeli kullanmasına rağmen kendi kirpiklerinizden daha uzun ve daha kıvrık kirpiklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Aslında doğru makyaj tekniği ile çekici ve uzun kirpiklere sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için rimelinizin markası da hiç önemli değil.

Tabi ki rimelinizden önce yüzünüze uygun fondöteni ve kapatıcılarımızı sürüp göz makyajınızı istediğiniz tonda farla tamamlamalısınız. Sonra göz kapağınıza likit sürün ya da istediğiniz tonda kalem çekin. Evet, şimdi sıra geldi en önemli noktaya, yani rimel sürmeye!

Daha kıvrık kirpiklere sahip olmak istediğiniz için öncelikle kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerinizi kıvırıp rimel sürmeye hazırlamak en doğrusu. Böylece kirpikleriniz olduğundan çok daha kıvrık görünecek ve bu görüntüyü de rimelle sabitleyeceğiz.

Önce rimelin kapağını açıp fırçayı içinde hafifçe çevirin. Daha sonra fırçanın üzerinde fazladan kalan rimeli, şişenin ağız kenarına sürerek orda bırakın. Önce kirpiklerinizin üstünden rimeli sürüp, sonra altından her zamanki yöntemle kirpikleri yukarı doğru kaldırarak rimeli uygulayın ve diğer göze geçin. Bu işlemi tamamladıktan sonra ilk rimel sürdüğünüz gözden başlayarak hafifçe tekrar sürün, fazla kalıntılar varsa düzeltin ve aynı işlemi tekrar diğer göze yapın.

Son işlemi de tamamladıktan sonra kirpikleriniz olduğundan daha kıvrımlı, dolgun ve uzun bir hal alacak bu da bakışlarınızın daha çekici olmasını sağlayacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak