Makyaj İle Gözleri Olduğundan Daha Büyük Nasıl Gösterebiliriz ?

Paylaş
 

Makyaj İle Gözleri Olduğundan Daha Büyük Nasıl Gösterebiliriz ? 

Halk arasında genelde büyük gözlerin daha etkili bakışa sahip olduğu düşünülür. Büyük gözlülere imrenen kadınlar da gözlerini olduğundan daha büyük göstermek için çeşitli makyaj hileleri yaparlar. Sonuç olarak da makyaj hilesiyle gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebileceğiniz doğrudur.

Olduğundan daha büyük gözlere sahip olmak için çok net hatlı far ya da göz kaleminden uzak durun. Bu gözlerinizin daha küçük görünmesine sebep olur.

Büyük gözler için öncelikle farla birlikte göz kapağınıza yumuşak bir hat yapın yani farı göz kapağına dağıtın. Gözaltına da farla birlikte yumuşak bir geçiş uygulayın. Ya da kalem çekmek isterseniz önce kalemi çekip sonra fırçayla dağıtabilirsiniz. Bu şekilde kalem far görüntüsü verecektir.

Göz içine kalem çekmek istiyorsanız kesinlikle açık renk bir kalem tercih etmelisiniz. Gece makyajında daha çok füme ve siyah tonları tercih edildiği için beyaz kalem daha uygun olacaktır. Fakat sedefli, yeşil, mavi renklerde olabilir. Gündüz makyajında açık mavi, açık yeşil, ten rengi gibi açık tonları seçebilirsiniz. Bu şekilde açık renkler her zaman alanı daha geniş gösterdiği için gözünüzün de olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Göz çok küçükse içine hiç bir şekilde kalem uygulamamak daha doğru olur. Ayrıca çok bitişik ve yuvarlak bir göze sahipseniz, göz köşelerinde her iki tarafa açık çizgi yapılarak gözü daha çekik ve açık gösterebilirsiniz.

Göz çok küçükse eyeliner’ı yarıdan başlayarak çekebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak