Sarışınlara Uygun Göz Makyajı Nasıl Olur ?

Paylaş
 

Sarışınlara Uygun Göz Makyajı Nasıl Olur ?

Günümüzde artık bayanlar bir bütün oluşturmak amacıyla makyajı ten rengi ve saç rengine uygun bir şekilde uygulamak istiyor. Makyajımızı yaparken hangi tonların bize yakışacağını bilip renkleri o şekilde uygularsak daha iyi sonuçlar alabiliriz.

Sarışın bayanların günlük ve özel günlerde kullanacağı göz makyajını tercih etmelerinde özellikle göz renkleri çok önemlidir. Genelde sarışınlar, günlük makyajlarda kontars ve pastel tonları tercih etmelidirler.

Göz rengiyle aynı tonlarda far kullanmak yanlış bir tercih olacaktır. Göz renginize uygun bir makyaj istiyorsanız göz renginizin daha açık veya koyu tonunu tercih etmeniz gerekir.

Mavi gözlere sahipseniz, turuncu ve pembe tonları size uygundur.

Yeşil gözlü bayanlar bakır, altın, yeşil ve kahverengi tonları tercih edilebilir. Aynı şekilde ela gözlü bayanlar da yeşil gözlülere uygun renkleri kullanabilirler.

Kahverengi gözlüler çok açık pembe ya da mavi renkler dışında istedikleri rengi kullanabilirler.

Gündüz kullanılan makyajı gece makyajı için renkleri koyulaştırarak kullanabilirsiniz. Siyah kullanmak istemeyenler alta kullandığı rengin bi kaç ton koyusunu kullanarak geceye özel bir makyaj yapabilir.

Ayrıca göz kalemi seçiminde kahverengi, yeşil, siyah ve mavi tonları sarışınlara uygundur. Altın, bakır, kahve tonlarında makyaj yaptıysanız yeşil veya siyah göz kalemi tercih edebilirsiniz. Mavi veya pembe tonlarındaki makyajlar için koyu lacivert, gece mavisi, siyah gibi renklerde makyajınıza uyum sağlayacaktır.

Sarışınlara uygun göz makyajı ile ilgili örnek görselleri aşağıdan inceleyebilirsiniz

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] Göz makyajı için genelde kıyafetlere uygun renkleri seçebilirsiniz. Mesela yeşil bir kıyafet giyecekseniz bunun birebir aynı tonunu uygulamayın. Yeşilin alt tonu veya üst tonunu ya da yeşile yakışan turuncu, sarı ve altın renkleri seçmeniz daha doğru olacaktır. […]

Bir yorum bırak