Cilt Temizliği ve Cildi Kirden Arındırmak İçin Hangi Tip Maskeler Uygulamalıyız?

Paylaş
 

Cilt Temizliği ve Cildi Kirden Arındırmak İçin Hangi Tip Maskeler Uygulamalıyız?

Cildimiz gün içerisinde direkt olarak havayla temas ettiği için kirden her gün arındırılması gerekir. Fakat günlük rutin olarak yaptığımız cilt bakımı ve temizleme yöntemleri bazen yeterli olmayabiliyor. Zamanla cildimizdeki gözenekler kapanarak siyah noktaların oluşumuna sebep olabilir.

Bu yüzden en fazla haftada bir sıklıkta olmak üzere cildimize arındırıcı maske uygulayarak gözenekleri temizleyip cildimizin hava almasını sağlayabiliriz. Böylelikle hem siyah görüntü kirliliğinden kurtulmuş olur, hem de sağlıklı bir cilde sahip oluruz.

Haftada bir uygulamamız gereken arındırıcı maskelerin içerikleri kil gibi yoğun yağı emici maddeler ya da soyucu, yenileyici meyve asitleri gibi ya da salisilik asit gibi maddeler olabilir. Haftada birden fazla yapılırsa cildi tahriş edebilir. O yüzden daha sık kullanım önerilmemektedir.

Örnek Arındırıcı Kil Maskesi ( Suna Dumankaya Tarifi ) :Kil maskesi için gerekli malzemeler;

  • Mısır unu
  • Kil
  • El kremi
  • Su

Tüm malzemelerden yeteri kadar eşit miktarda karıştırıp cildinize uygulayın, maskeyi elinize biraz miktarda mısır unu alıp uyguladığınız yere sürterek çıkartın. Cildinizdeki ölü deriyi atan bir peeling elde etmiş olacaksınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak