Kızıl Saça Uygun Makyaj Önerileri

Paylaş
 

Kızıl Saça Uygun Makyaj Önerileri

Kızı saçlı bayanlar öncelikle ten rengine uygun sarı bazlı bir fondöten kullanmalıdırlar. Far renkleri olarak ise tabiî ki göz rengi de göz makyajında çok önemlidir. Fakat saçı düşündüğümüzde pembe tonlarından uzaklaşarak altın, bej, bakır, kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tonlar genelde her renk göze uyan renklerdir.

Göz kalemi seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlardan biri göz renginize kontars bir renk seçmektir. Mavi gözlüler kahverengi tonlarını, çok koyu lacivert tonlarını, yeşil ve ela gözler, koyu renkli yeşil, mavi, kahverengi tonlarını tercih etmelidir.

Sadece parlatıcı ile gündüz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kızıl saçlı ve esmer bayanlar biraz daha koyu tonlu farları seçebilir. Çünkü koyu bir zeminde açık renk kendini fazla göstermeyebilir.

Ruj seçiminde şeftali, mercan, kahve renkleri,bakır ve mercan tonları seçilebilir. Gündüz makyajında genelde şeftali tonları ile daha doğal bir makyaja sahip olabilirsiniz.. Fakat gece makyajı için koyu renkli ruj sürmek isterseniz mercan ve koyu renkli kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Dudak makyajını koyu renk yapacaksanız göz makyajını daha açık tonlarda yapmalısınız.

Genel olarak da gündüz pastel tonları, gece makyajında ise sedefli parlak renkler daha uygun olacaktır.

Gece makyajı için eğer kırmızı ruj sürmek istiyorsanız daha çok kiremite  ya da turuncuya yakın tonları tercih edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak