Son Moda Gelin Başı Modelleri ( 2012 – Galeri )

Paylaş
 

Son Moda Gelin Başı Modelleri ( 2012 – Galeri )

Gelinlik seçiminden sonra gelinlerin en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de gelin başı modelleridir. Topuz mu olsun, yoksa saç açık mı bırakılsın, düz mü ya da kıvırcık mı olsun diye düşünmeyen gelin yoktur. Gelin başı modeline kuaförle birlikte düğünden bir hafta kadar önce prova yaparak karar verebilirsiniz.

Gelin başı modelleri seçilirken gelinliğin modeli, duvağın şekli, kullanılacak aksesuar, damatla gelinin boy orantısı gibi durumlar düşünülerek ona göre karar verilmesi ile istenilen sonuca ulaşılabilir. Bu etkenler dışında aslında en önemli olan gelinin yüz şekline uygun modeli seçmektir. Ayrıca gelinin doğal saçının kıvırcık, düz veya dalgalı olması da kullanacağı saçın düğün sonuna kadar dayanması açısından önemlidir.

Eğer gelin saçınızın havalı bir model olmasını istiyorsanız tepede toplu ve net saçları tercih etmelisiniz. Doğal bir görünüm isteyen gelinler dalgalı saç üzerine tepede bir duvakla birlikte doğal görünümü yakalayabilir. Daha romantik bir gelin başı isteyenler dalgalı saçı tercih etmelidir. Hafif bir toka tutturulup, kenarına duvak konularak romantik bir görünüme sahip olunabilir.

Düğünün nasıl bir konsepte uygun olduğu da gelin başı seçiminde önemlidir. Bahar aylarında bir kır düğünü düşünüyorsanız saçlarınızı çiçeklerle süsleyebilir, açık ya da yarı toplu bir modelle harika bir kır gelini olabilirsiniz. Duvağınız yerlere sürünmeyecek şekilde kısa olmalıdır. Bir sarayda veya konakta düğün yapmayı düşünenler mümkün olduğunca abiye topuzları tercih edip, saçlarını değerli mücevherlerle süsleyebilirler. Güpür dantelli duvaklar bu tarz mekanlar için çok uygun olacaktır. Uzun duvakları da ortamda rahatlıkla taşıyabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak