Kilolu Bayanların Nasıl Giyinmesi Gerekir ? Kilolu Bayanlar İçin Tüyolar

Paylaş
 

Kilolu Bayanların Nasıl Giyinmesi Gerekir ? Kilolu Bayanlar İçin Tüyolar

Hem şık hemde olduğundan daha zayıf görünebilmek her bayanın hakkıdır. Ve bu kilolu bayanlar için mümkündür. Hem fazla kilolarınızı gizleyebilir hem de şık görünebilirsiniz. Özellikle kış ayından çıkıp yaz ayı için kilolarından endişeli olan hanımlara sesleniyoruz. Korkmayın birkaç tüyo ile siz de hem modaya uygun trendleri üzerinizde taşıyabilir ve şık bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Şimdi kilolu bayanlar için giyim önerilerine bakalım. Bazı bayanlar çok kilolu olduğunu düşünerek bol kıyafetlerin altına saklanır. Bu bazı kıyafetler için doğru olabilir ama çoğu zaman sizi olduğunuzdan daha şişman ve bakımsız da gösterebilir. Vücudunuza oturan giysiler giymekten kaçınmayın ama sizi sıkı sıkıya saran ve çok dar olan kıyafetlerden de uzak durmanızda fayda var.

Bele oturan bir blazer ceket, hem belinizi daha ince gösterir hem de fazlalıklarınızı saklamaya yardımcı olur.

Diz boyunda dar bir etek ekleyin bu da sizi çok harika gösterecektir. Bacaklarınız çok kalınsa mini boyları tercih etmemeniz gerekir genelde dizde ve dizin biraz üstüne de ya da upuzun yere kadar uzanan etekleri tercih edebilirsiniz. Ama mini bir elbise giydiğinizde onu siyah, düz, uzun bir çorap ile tamamlamanız bacaklarınızın daha ince görünmesini sağlayacaktır.

Kiloluysanız önde ütü çizgisi olan klasik kesim pantalonlar size oldukça uygundur. Bunu gömlek, ceket ve bir bluz ile de kombine edebilirsiniz. Ütü çizgisi dedik çünkü öndeki ütü çizgisi bacak boyunuzun daha uzun olmasını ve bacağınızın daha ince görünmesini sağlayacaktır.

Zayıflarda da gözde olan siyah renk aslında her zaman moda ve gözde renkler arasında. Ama eğer fazla kilomuz varsa siyah her zaman bizimle olmalı. Hem daha ince hem de daha zarif gösterecektir sizi.

Diğer bir öneri ise V yakalı gömleklerdir. Sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. V yakalı kazak ve gömlek giyebilirsiniz.

Genelde aynı renk kıyafet kombini daha zayıf gösterir tonlarda geçişler yapılabilir ama düz siyah kıyafetler giydiniz kemeri sarı yapmak size güzel görünse de bundan kaçının dikkati oraya toplayıp daha da şişman görünmenize neden olur.

İnce çizgiler de size çok yardımcı olacaktır. Enine yerine boyuna ince çizgileri tercih ediniz.

Unutmamanız gereken diğer bir nokta ise çok dar eteklerden kaçınmanız. Üstü dar ve aşağı doğru genişleyen kesimler sizi daha hoş gösterir. Uygun boy olarak da diz boyu veya uzun eteklerdir. Uzun eteklerde arkadan yırtmaçla eteğe hareketli bir görünüm verebilirsiniz. Dökümlü kesimler de sizin tercihleriniz arasında olması gereken bir kesim tarzıdır. Fazla kiloları rahatlıkla saklamaya yarar.

Açık kesimli topuklu ayakkabıları da size şiddetle öneriyoruz. Çünkü bu bacaklarınızı daha güzel gösterecektir. 

Eğer ayak bilekleriniz kalınsa bileği kesen çok bantlı topuklu ayakkabılardan uzak durun.

Aksesuarların zarifliğine ve sizi zayıf gösterdiğine inanın! Şık ve kendini gösteren takılar, kiloları gizlemek adına sade tuttuğunuz kıyafetlerinizi canlandıracaktır. Ama abartıdan da kaçının.

Son olarak ise bikini ve mayo seçimlerine değinmek gerekirse; öncelikle normal kıyafet bedenlerinden bir büyük bedeninde mayo veya bikini almanız gerekir. Genelde tek parça mayolar en ideal seçimdir. Eğer bikini giymek istiyorsanız biraz yüksek kesimli ve toparlayıcı bikini modelleri seçin.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak