2012 Yılının Saç Modelleri Trendleri

Paylaş
 

2012 Yılının Saç Modelleri Trendleri

Tartışılmaz bütün bayanlar saçlarına çok önem verirler. Bizim için önemli olan saçlarımızı şekilden şekile sokarız.  Bazen onları yıpratırız. Bazen düz bazen kıvırcık bazen de dalgalı kullanırız. Kimi zaman açık kimi zaman topuz ya da at kuyruğunu tercih ederiz. Bu giydiğimiz kıyafetin günlük veya abiye olup olmadığına bağlıdır. Bazı kadınlar hem sevdiği için hem de yüz tipine öyle yakıştırdığı için kısa modelleri seçerler. Bazıları ise uzun saçın cazibesinden vazgeçemezler. Yazın kolayca yapabileceğiniz saç modellerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle uzun saçlardan bahsedelim. Uzun saçlarınız var ve uzun olarak kullanmak istiyorsunuz. Kesmeye kıyamıyorsunuz. İşte o zaman biraz nasıl modeller uygulayacağımıza bakalım. Eğer uzun katlı ya da düz kesimli saçlarınız varsa göğüs hizasında tutmaya özen gösterin ve kolay maşa dalgalarıyla şekillendirin. Bu size hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Dalgalı önlere katlar vererek kendiliğinden hareketli saçlar da oldukça tercih edilen modeller arasındadır.Zayıf ve ince telli saçlarınız varsa değişik bir kesim deneyebilirsiniz. Üstelik ara boylar bu sezon çok moda! Dümdüz yapıp kullanmak da yine klasik ama hala bayanlarda hoş duran bir görünümdür. Her ne kadar dalgalı ve kıvırcık daha güzel görünse de düz de kullanmak değişiklik katabilir.  Uzun katlı saç uçlarına su dalgaları vererek de uzun saçlarımızı şeker bir görünüme sokabiliriz.

Kısa saçlılar için modellerimiz de genelde oldukça maskülen bir hava içersinde. Erkek kesimi saç tipi yuvarlak yüzlü bayanlara yakışıyor ayrıca maskülen bir hava sağlıyor. Arkadan ensede biten fakat önde uzun saçlar da asimetrik kesimiyle göz kamaştırıcı diyebiliriz. Oldukça hoş duran bu saçlar

favoriniz olabilir.

Biraz da asimetrik kahküllerden ve perçemlerden bahsedelim. Saçlara değişik hava katan kahkül ve perçemler bazı kadınların vazgeçilmezidir. kahkül saç size apayrı bir görünüm katar. Kısacası yakıştığını düşünüyorsanız kullanın deriz. Ama bu sıcaklarda zor olduğunu da unutmayalım.

Bu sene oldukça moda görünen ve hem günlük şıklıkta hem de abiye tarzı giyimlerimizde çok moda olan at kuyruğu kadınların vazgeçilmezi hem rahat hem de şık. Ama unutulmamalı ki gevşek yapılan at kuyruğu kısa sürede bozulabilir ve hoş bir görüntü olmaz. O yüzden at kuyruğumuz sıkı olmalı ve çok alttan olmamalı.

Son olarak ise saç renklerine değinmek istiyorum. Özellikle birçok bayanda gördüğümüz bal köpüğü rengi esmer bayanlara çok yakışıyor. Beyaz tenliyseniz pek tercih etmeyiniz. Beyaz tenli ve renkli gözlü iseniz bir çılgınlık yapmanızı öneririz. Çünkü bu tarz bayanlara kızıl saç çok yakışıyor. Ama saçlar kızıl olunca haliyle iddialı oluyor o yüzden giyimden kuşama kadar her şeye daha da dikkat etmek gerekiyor. Siyah saçlar beyaz tende çok güzel duruyor. Kahverengi ise her tene yakışıyor. Kahverengi tonları özellikle sıcak çikolatalar oldukça tercih ediliyor. Ve en ideal renk olarak gösteriliyor. Sarı ise çekici bir renk. Bayanları daha seksi ve cazibeli gösteriyor. Beyaz tenli bayanlar yapmacık olmadığı sürece sarı tonlarını tercih edebiliriler.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak