İyi Bir Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Paylaş
 

İyi Bir Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Sağlıklı bir cilt bakımı en az iki haftada bir uygulanmalı, bu uygulanan bakım cilde göre ve yaşa göre değişiklik göstermektedir. Hanımların sağlıklı bir cilt için bu kadar çaba harcamaları eskiden günümüze aktarılmış bir gelenek olsa gerek. Çok eskilerden anane ve babaannelerimizden kalma cilt bakımlarını hala uygulamamız buna kanıt sayılır herhalde.

Eskiden kalma gizli formüllerimizi bitkisel cilt bakımı yapanlar ve bu işle uğraşanlarla açığa çıkmış oldu. Yani artık her kadının kendine özel formülleri kalmadı, buyüzden cilt uzmanlarına ve doktorlara daha sık başvurulmaya başlandı. Artık sağlıklı bir cilt bakımı bu işin uzmanları tarafından yaklaşık iki saatlik bir yoğun bakım sıralamasıyla yapılmakta. Bu süreçten bahsedersek, genel olarak ilk başta, süt ve ardından güzel bir tonik ile temizleme, peeling, ozon buharı, serumlar ardından dinlendirici bir yüz masajı, yüz maskesi ve son olarak kremleme işlemi uygulanır. Bu işlemlerle kan dolaşımı hızlanır, siyah noktalar ve ölü hücreler temizlenir, nem depo edilir ve işlemlerden sonra cildinizde canlı taptaze bir görünüm elde edilir. Cilt bakımımız uzman ellerinde bu şekilde profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilir.

Cilt yaşımızın gerçek yaşımızla orantılı olması görünümümüz için çok önemlidir. Bu durumudengelemek içinde bu gibi profesyonel yöntemler gerekebilir. Ancak bunların dışında da uygulanabilecek daha basit yöntemler de vardır. Geç kalınmış bir cilt, sadece bakımla kurtarılamayabilir. Eğer cildinize bakmak için geç kaldıysanız hiç de hoş olmayan durumlardan olan kırışıklıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hanımların korkulu rüyası kırışıklarla erken karşılaşmak istemiyorsanız cilt bakımını ve bunun gibi cilt koruma yöntemlerini uygulamalısınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak