Yaşa Göre Cilt Bakımı Yapmanın Önemi

Paylaş
 

Yaşa Göre Cilt Bakımı Yapmanın Önemi

Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan olan, kullanılan ürünlerin kalitesi dışında, bir de hangi yaşta olduğunuz ve bunların hangi yaş ürünleri olduğuna dikkat etmektir. Çünkü cildin her döneminde ihtiyacı olan bakım ve ürün farklıdır.

Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak, soğuk ve sıcak havanın verdiği zarardan korumak çok önemlidir. Aksi takdirde, önemli çatlaklık ve kurulu yaşınız ne olursa olsun ortaya çıkmaktadır. Cilt bakımında yaşın ve cildimizin isteği farklıdır dedik bu yüzde her yaşa farklı ürünler kullanılmalıdır.

20’li yaşlar da cildin en canlı, en güçlü, en taze olduğu dönemidir. Bu yaşalar da cildinizdeki en büyük sorun herhalde akneler ve sivilceler olacaktır. Hormonların etkisiyle bu oluşumlar meydana gelir. Buna kesinlikle ellenmemelidir. İleriye dönük lekeler olmamasını istiyorsanız dokunmayın. Bu dönemde yüzünü temiz tutmanız ve düzenli olarak cilt temizleme ürünleri kullanmanız bu yaş için yeterlidir.

30’lu yaşlarda iseniz artık cildinize en çok özen göstermeniz gereken dönem geldiniz demektir. Bu yaşlarda en çok göz çevrenize özen gösterin. Çünkü yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde kendini gösterir. Bu dönemde bu etkiden en az zararla kurtulmak için göz kenarları ve çevresi için hazırlanmış cilt tipinize uygun bakım kremleri kullanmaya başlamalısınız. Ayrıca bu göz çevresi kremlerinin gece kremlerini kullanmak size ekstra fayda sağlar. Gece ve gündüz kremlerinizi bu dönemde gelecek için aksatmadan kullanmanız önemlidir.

50’lı yaşlar içinse uzman dokunuşlar her zaman daha etkili sonuçlar vermektedir. Cilt yaşlandığı ve aktifliğini yitirmeye başladığı için bu yaşlar da uzman dokunuşlardan yardım alınmalıdır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak