Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik sadeliğin, saflığın ve temizliğin en güzeli, en olmazsa olmazı, bunların yanın da narinliğin, kırılganlığın ve tevazunun simgesi gelinlik

Gelinlik her genç kızın hayalinde olan ve hayatında da bir kez giyilmesi umudu bağlanan elbisedir. Bu güzelliğe gelinlerimiz sadece güzel olsun mantığıyla yaklaşmamalıdırlar. Gelinlik sadece güzel olmakla kalmamalı, bunun yanında rahat ve konforlu da olması bize bunu taşıyacağımız süre içinde önemli kolaylık sağlayacaktır. Gelinlerimiz tabii ki o heyecanla bu önemli ayrıntıyı es geçerler. Ancak bu çoğu zaman yanlış bir karar olur.

Düğün ve nikah gibi merasimler genellikle uzun sürer, buna gelinliğin ağırlığı da katıldığında, büyük mağduriyetlerle karşılaşılabilir. Özellikle hafif toplu bir kiloya sahip gelinlerimiz ağır gelinlikler tercih ettiğinde, bu durumdan, daha da muzdarip duruma düşerler. Çünkü gelinliklerin ağırlığı da üzerine bindiğinde hareketleri kısıtlanıyor hiç de görmek istemeyeceğimiz görüntüler ortaya çıkıyor. Çeşitli kazalar da cabası. Hayatının bu özel günün de, düğünlerinde istedikleri gibi, gönüllerince eğlenemeyen gelinler merasim sonunda da bu durumdan büyük üzüntü duyuyorlar. Bu durumlarla karşılaşmamak için gelinlik seçimin de yeterince dikkatli olunmalı ve rahatlığa, konfora önem vermek kendi mutluluğumuz açısından büyük öneme sahiptir.

Bu şekilde mağdur olmak da sadece balıketli bayanlar için geçerli değil! Tabii ki fit vücuda sahip gelinler de bu durumdan şikayetçi olabiliyor, vücutlarını çok sıkması ve sarması gibi sebeplerden bu güzel gecelerinde büyük sıkıntıya düşüyorlar. Bu yazdıklarımızdan sonra tavsiyemiz, böyle durumlarla karşılaşmamanız için bu konuya dikkat etmeniz. Bu güzel günleriniz için bunlar küçük tüyolardır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak