Yaşa Göre Gelinlik Seçiminin Önemi

Paylaş
 

Yaşa Göre Gelinlik Seçiminin Önemi

Gelinlik, kadınları en güzel anlarında saflığın ve güzelliğin son noktasına taşıyarak,  gecenin gözdesi yapar. Gözdesi diyerek abartmış olmuyoruz aslında, önemini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Göz kamaştırıcı olmak da gelinlikle sağlanıyor. Çünkü en çok özenilen, üzerinde hassasiyetle durulan konu gelinliktir.

Düğün ya da nikah da herkesin gözlerinin üzerinizde olduğu anda, en güzel, en göz alıcı gelinliğin sizin üzerinizde olmasını istersiniz. Gelinlik seçimin de bunu beğendim , bunu istiyorum demek sizi doğruya değil, yanlış tercihe götürecektir. Çünkü gelinlik seçerken sadece beğendim, en güzeli bu demek yetmez. Alışverişinizi yaparken ‘Benim için doğru gelinlik bu mu?’demek ve bu yolda ilerleyerek gelinlik seçmek sizin için daha doğru tercih olacaktır.

Yaşınız gelinlik seçiminizde neredeyse en önde gelen hususlardandır. Yaşa göre gelinlik seçimi sizi daha gösterişli kılar. Genç yaşta olan gelinler için tabii ki tercihler daha fazlalaşıyor. Hele ki kiloları da bununla uyum içindeyse yani, kilolu değillerse seçim sanşları da bir o kadar daha artıyor. Tabi ki yaşları da genç olduğu için önlerinde tercih edebilecekleri seçenekleri çok fazla.20’li yaşlardaysanız gelinliğiniz daha sade olmalı ve sizi ön plana çıkarmalı. Gelinlik asla sizin önünüze geçmemelidir.

Eğer orta yaşta bir gelinseniz daha şık modellerle biraz gelinliğinizi ön planda tutarak yaşınızın getirdiği, yaşlılık belirtilerini gizleyebilirsiniz.

Eğer olgun yaşta bir evlilik yapıyorsanız, daha klasik ve gelinlik modelleri dışına çıkarak, etek ceket şeklinde yapacağınız klasik şık olmak sizi asilliğiyle bilinen, Fransız kadınları gibi ön plana çıkaracaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak