İş Yerinde Kullanılabilecek Makyaj Türleri

Paylaş
 

İş Yerinde Kullanılabilecek Makyaj Türleri

İş yerinize göre makyaj seçimi yaparken öncelikle çalıştığınız sektöre göre bir seçim yapmanız gerekir. Eğer spor kıyafetler giyiyorsanız ona göre daha doğal makyajı tercih etmeniz gerekir. Tayyör tipi kıyafetler giyiyorsanız biraz daha koyu renkler kullanabilirsiniz.

 

Göz makyajı için genelde kıyafetlere uygun renkleri seçebilirsiniz. Mesela yeşil bir kıyafet giyecekseniz bunun birebir aynı tonunu uygulamayın. Yeşilin alt tonu veya üst tonunu ya da yeşile yakışan turuncu, sarı ve altın renkleri seçmeniz daha doğru olacaktır.

 

Allık seçerken de uyguladığınız farın tonuna uygun bir allık seçmeniz önemlidir. Ruj da aynı şekilde makyajınızı tamamlayacak bütünlüğe sahip bir renkte olmalıdır. En son parlatıcı ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

İş yerinize uygun doğal bir makyaj istiyorsanız koyu tonları tercih etmeyin daha çok açık gri, açık pembe gibi doğal tonları tercih etmelisiniz. Pudralama yaparak cildinizin zeminini düzgünleştirebilir makyajın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

 

İş ortamında makyaj günün koşuşturması ile bir süre sonra yok olmaya akmaya başlayabilir. Makyajı bi süre sonra tazelemeniz gerekebilir. Bu durumda hemen şeffaf bir pudra uygulaması üstüne allık yapabilirsiniz. Daha sonra dudaklarınızın üstüne parlatıcı sürerek makyajınızı tazeleyebilirsiniz. Eğer parlatıcı değil de ruju tercih ediyorsanız önce ruju bir kat sürün daha sonra bir peceteyi dudaklarınızın arasına alın ve dudaklarınızı kapatın tekrar rujunuzu sürün, bu rujunuzun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak