Kaş Tasarımı ve Kaş Alma Hakkında Tüyolar

Paylaş
 

Kaş Tasarımı ve Kaş Alma Hakkında Tüyolar

 

Güzel bir görünüm için günümüzde kaşını almayan kadın yoktur herhalde. Ama kaşınızın şeklini düzeltip yüzümüze iyi bir ifade vermek isterken daha kötü sonuçlara yol açmamaya dikkat etmelisiniz. Genelde kaş alma işini uzmana bırakmak en iyisi. Özellikle kuaför salonlarında kaş tasarımı yapan yüzünüzün şekline göre ve doğru biçimde kaş alan kişileri tercih etmek yararınıza olacaktır.

 

Her yüz tipine uygun kaşlar vardır. Yanlış kaş alımı ile yüzünüzü olduğundan daha büyük ya da küçük gösterebilirsiniz. Ya da yanlış bir kavis uygulamasıyla sinirli bir yapıya sahip olabilirsiniz. Kaş alırken yüzün şekliyle beraber kaşın yapısı ve göz şeklini de göz önünde bulundurup ona göre karar vermek gerekir.

 

Kavisli Kaş: Yuvarlak ve dolgun yanaklı bir yüz şekli ve düşük göz kapakları için uygundur. Gözler çok aşağıdaysa kavisli bir kaş yapılabilir.

Oval Kaş:  Sert ve kemikli yüz tipi için uygundur. Yüz hatları oval kaşla daha yumuşatabilinir.

Kısa ve Kalın Kaş: Kalp şeklindeki yüzler için uygundur. Fazla uzun kaş olmamalıdır bu çenenizi olduğundan daha dar gösterebilir.

Düz kaş bakışa hüzün katar, kavisli ve yüksek kaş sertlik ve agresiflik katar, çok yuvarlak kaş işe boş bir bakış yaratır. O yüzden yüzünüze uygun kaşı bu işin uzmanlarıyla birlikte belirleyebilirsiniz.

 

Kaş alırken tüyün çıkış yönüne doğru almak gerekir. Ters yönde alırsanız kaşın küsmesine ve bir daha aynı yerden çıkmamasına sebep olabilirsiniz.

Ayrıca kaş alırken canınızın yanmaması için ılık nemli bir pamuğu kaşlarınızın üzerine koyup bir miktar dinlendirirseniz hem canınızın yanmasını engellemiş olursunuz hem de kaşlar cımbıza daha rahat gelir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak