Ergenlik Sivilceleriyle Başı Dertte Olanlar İçin Doğal Cilt Maskesi

Paylaş
 

Ergenlik Sivilceleriyle Başı Dertte Olanlar İçin Doğal Cilt Maskesi

Genelde yüzün en göze batan yerlerinde olmadık zamanda uç veren gereksiz, yağlı ve tepesel oluşumlara sivilce deriz. Ergenlerin bunalımına bunalım eklemekten başka bi işe yaramaz. Şaka bi yana bu sivilceler olmadık anda olmadık yerlerde çıkarlar ve ergenlik çağındaki gençlerin baş belasıdır. Kiminin cilt tipine göre kısa sürede biterken, kimilerinin uzun zaman kurtulamadığı beladır kendileri.

 

Halk arasında sivilce olarak adlandırdığımız “akne vulgaris” en sık karşılaşılan cilt hastalığıdır. Özellikle ergen gençlerde % 80-90 oranında rastlanır. Hemen hemen her insan hayatı boyunca en az 3- 5 kez sivilce çıkarır.

Ani başlayan ve ileri yaşlarda gelişen sivilce sorununun altında bazen hormonel bozukluk, stres, yanlış kozmetik ürünü seçimleri gibi nedenler de yatabilir. Ciltteki sivilceyi sıkmak iyileşme sürecini uzatır ve daha kötü bir görüntüye yol açar.

 

Doğal yöntemlerle de sivilcelerden kurtulabilirsiniz. İşte sivilcelerden kurtulmak için cilt maskesi tarifi.

 

Malzemeler: Karnabahar, zeytinyağı.

Hazırlanışı: sekiz tane karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile birlikte mikserden geçirin. Karışımı problemli cilde uygulayın. On dakika bekletip yüzünüzü yıkayın.

 

Bu Maske Ne işe yarıyor ?

Karnabahar yapraklarının temizleyici özelliği vardır.

 

Maske Ne zaman kullanmalı ?

Haftada bir yada iki kez kullanılabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak