Yağlı Ciltler İçin Özel Maske

Paylaş
 

Yağlı Ciltler İçin Özel Maske

Cilt tipiniz yağlıysa ve bundan şikâyetçiyseniz  vereceğimiz maske tarifi ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Tabi ki maskeler bir kere kullanımla sonuç vermezler. Maskenin etkisini anlamak için uzun süre düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Genelde ergenlik döneminde vücuttaki hormonal değişimler sonucu yağ miktarı artar. Cildinizde fazladan yağlanma oluşması sonucunda ise sivilceler oluşur. Ergenlik döneminde ya da cilt tipinden kaynaklanan yağlanma için doğal maskelerle cildimizi fazla yağdan arındırmamız gerekir. Aşağıda tarifini vereceğimiz maske ile cildinizde meydana gelen yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

 

Gerekli Malzemeler:

Bal, süt, limon suyu

Yağlı Ciltler İçin Cilt Maskesinin Hazırlanışı:

Bir fincana bir kaşık bal, bir kaşık limon suyu ve kıvamı bozmayacak miktarda sütü katıp hepsini karıştırın. Oluşan karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Bu şekilde yüzünüzdeki maskenin hafifçe kurumasını bekleyin. Maskeyi yüz temizleme süngeri yardımıyla temizleyin.

Maskenin cilde faydası nedir?

Bal cildi yumuşatma özelliğine sahiptir, limon suyundaki aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeleyerek oluşacak sivilceleri engeller. İhtiyac duyduğunuz zaman yada düzenli olarak 10 -15 günde bir uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda maskenin etkisini daha iyi fark edeceksiniz. Yağ miktarını azaltan bu maske ciltte sivilce oluşumunu da engellemektedir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak