Kuru Saçlar İçin Zeytinyağlı Ballı Nemlendirici Saç Maskesi

Paylaş
 

Kuru Saçlar İçin Zeytinyağlı Ballı Nemlendirici Saç Maskesi

Saçlarınıza kullandığınız boyalar ve şekillendirmek için yaptığınız maşa, fön gibi ısıtmalı işlemlerle birlikte saçlar zamanla yıpranıp kuruyor. Yıpranan saç hem sağlıksız bir görüntü oluşturuyor hem de zamanla güçsüzleşip dökülüyor. Bu durumda saçlarınıza en az haftada bir kez yaptığınız bakımlarla yıpranmayı hafifletebiliriz, saçlarınızı güçlendirebiliriz.

Kadınlar yıllardır cilde iyi gelen besinleri saçlarına da uyguluyor. Bunlardan en bilineni ve en işe yarayanlarından biri de şüphesiz zeytinyağıdır. Bu zeytinyağı marketlerden aldığınız, işlenmiş zeytinyağlarından değildir. Saçlarınız için kullanılan zeytinyağı tamamen doğal ve katkısız olmalıdır. Yine balın da saçları nemlendirici özelliği olduğu bilinen bir gerçektir. Kuru ciltleri nemlendiren bal, kuru saçların da nemlenmesinde önemli bir yardımcıdır. Günümüzde doğal çiçek balını bulmak çok zor. Fakat saçlarınız için her şeyi yapabilen biz bayanlar, yine saçlarınız için hakiki balı da bulabiliriz elbette.

Bu iki nemlendirici özelliği bulunan ürünlerle yapacağınız bakım sayesinde saçlar doğal nem dengesini sağlamış olacak. Daha canlı ve sağlıklı görünecek.

 

Zeytinyağlı Ballı Nemlendirici Saç Maskesi

Maske için gerekli malzemeler:

Bir fincan zeytinyağı

İki kaşık çiçek balı

 

Hazırlanışı:

Bir fincan zeytinyağını ılık değilse hafif ılıklaştırın. İçine çiçek balını dökerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu maskeyi saçınıza sürerek 15 dk bekletin. Daha sonra durulayarak, şampuanla saçlarınızı arındırın.

 

Not: İsterseniz son durulama suyuna 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak