Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Paylaş
 

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Pürüzsüz ve beyaz bir cilde sahip olmak isteyenler genelde porselen makyajı tercih ederler. Özellikle kişinin cildi beyaza yakın tonlarda ise porselen makyaj uygulaması daha kolay olacak ve tenine uyum sağlayacaktır.

Bazı noktalara dikkat ettiğiniz sürece porselen makyaj tahmin ettiğiniz kadar zor gelmeyecektir.

–          Derin bir temizlik yapıp cildinizi makyaja hazırlayın,

–          Şeffaf bir fondöten ile makyaja başlayabilirsiniz. Daha sonra cildinizin yapısına uygun ve pürüzsüz bir görünüm sağlayacak uygun fondöteni seçerek yüzünüze uygulayın. Cildinizin rengi ile fondötenin renginin birebir uygun olmasına dikkat edin. Fondöten en fazla cildinizin 1-2 ton açık yada koyusu olabilir daha fazla ton farkı doğallığı alıp götürür.

–          Göz altındaki morlukları ve renk farklılıklarını kapatmak için kapatıcı kullanabilirsiniz. Böylelikle bakışlarınız anlam kazanacak.

–          Porselen makyaj için en önemli makyaj malzemelerinden biri pudradır. Dikkat etmeniz gereken nokta pudranın ışıltısız ve mat olmasıdır. Pudrayı uygularken pudra pufu kullanabilirsiniz. Fondötende de olduğu gibi boynunuza, kulak kenarınıza ve dekoltenize uygulamayı unutmayın.

–          Göz makyajını yapmadan önce bir sabitleyici kullanabilirsiniz. Tercihe göre gelin veya gece makyajında istediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. Gelin makyajında daha pastel tonları kullanmak doğru olacaktır.

–          Kirpiklerinizin yapısına göre takma kirpik kullanabilirsiniz. Ya da kirpiklerinize uygun bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

–          Allık seçiminde de diğer malzemelerde olduğu gibi doğal tonlar tercih edebilirsiniz. Toz pembe, nude gibi renkler porselen makyaja uygun renklerdir. Önemli olan allığınızla keskin hatlar oluşturmadan daha doğal bir görünüm kazandırmaktır.

–          Son olarak dudak makyajında genel olarak natürel renkler tercih edildiği için dudak makyajınız daha göze çarpıcı bir renk olabilir. Kırmızı ve pembe bir ruj seçebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak