Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maskeler

Paylaş
 

Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maskeler

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen çok bayan olduğu şüphesiz bir gerçek. Uzun saç seven kadınların en fazla karşılaştığı sorunlar, saçlarının zamanla sağlığını yitirmesi, yıpranması ve kırılmaya başlamasıdır. Bu durumda uzamış olan saçları kestirip daha sağlıklı görünmesini sağlarken bir yandan yine eski uzunluğa ulaşmasını beklerler. Böylece saçları hiçbir zaman istedikleri uzunluğa sahip olamayabilir.

Saçlarınızın istediğiniz uzunluğa ulaşmasını beklemek de oldukça zor ve sıkıcı bir dönemdir.

Bu dönemi biraz daha kısaltacak tariflerle birlikte daha sağlıklı ve uzun saçlarınızın olması hayal değil.

 

Uzun Saçlar İçin Sinameki Maskesi:

Malzemeler:

1 çorba kaşığı sinameki

1 su bardağı su

1 adet bemix ampul

Hazırlanışı: İlk önce bir cezvede kaynattığınız suyun içine sinamekiyi döküp 5 dk kadar kaynatın. Sonra karışımın ılık olmasını bekleyin. Ilıklaştığı zaman içerisindeki sinameki yapraklarını süzerek ayırın, içine bir tane bemix ampul kırıp karıştırın. Oluşan karışımı önce saçlarınızın diplerine yedirdikten sonra kalanı ile uçlarını ıslatın. Daha sonra streç filmle tüm saçınızı sarın. Yaklaşık 2 saat kadar bekletin ve durulayın. Saçlarınızı şampuanla yıkayarak maskeden arındırın.

 

Uzun Saçlar İçin Turp Maskesi: 

Malzemeler:

1 adet turp

2 su bardağı su

1 yumurta sarısı

Hazırlanışı: Turpları rendeleyerek kaynamış suyun içine dökün, turp yumuşayana kadar (yaklaşık 20 dk) pişirin. Karışımı bir kenara bırakarak ılımasını bekleyin. Daha sonra içine bir yumurta sarısını ekleyip karıştırın. Oluşan bu karışımı saçlarınıza dökün. Fazla gelen miktarı saçlarınızdan sıkarak dökebilirsiniz. Streç filmle saçlarınızı sarın ve 2 saat kadar bekleyin. Sonra ılık su ile durulayın. Saçlarınızı şampuanla yıkayarak maskeden arındırın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak