Dudak Çatlakları İçin Doğal Bal Maskesi Tarifi

Paylaş
 

Dudak Çatlakları İçin Doğal Bal Maskesi Tarifi

Kışın soğuğu, yazın kuraklığına maruz kalan dudaklarımız zamanla çatlayarak kurumaya başlar. Hatta zaman zaman bu çatlaklıklar iyice derinleşerek kanamalara sebep olur.

Dudaklarımız ince ve hassas bir deri yapısına sahiptir. Konuşurken ve gülümserken dudak derisi daha gerginleşip büzüştüğü için esnek bir yapısı vardır. O yüzden dudaklarımızın fazla kurumaması için her zaman yanımızda dudak koruyucusu bulundurmamız gerekir. Hatta yeni çıkan güneşe karşı koruyuculu olanlarından kullanmak daha iyi olabilir. Kurumaya başlamadan dudak korumasını engellemek daha kötü sonuçlar oluşmasına engel olacaktır.

Fakat bazen fazla kuruma sonucu dudaklarımız daha fazla nem kaybına uğrayabilir. Bu durumda dudakların tekrardan nemini kazanması gerekir.

Bal doğadaki cildimizi nemlendiren en önemli besin maddelerinden biridir. Yiyecek olarak da kullandığımız ve bin bir çeşit faydası olan çiçek balını dudaklarımızı korumak için de rahatlıkla kullanabiliriz. Bal ile birlikte dudaklarımızı nemlendirerek, derinin yapısının elastik olmasını sağlayarak, çatlak oluşumlarını engelleyebiliriz; hem de çok kolay bir yöntemle.

 

Bal Maskesinin Dudaklara Uygulanması: 

Yeteri kadar çiçek balını dudaklarınıza sürün ve 5 dakika kadar bekletin. O sırada dudaklarınızın balı içine çektiğini fark edeceksiniz. Daha sonra ılık su ile dudaklarınızı durulayın. Genelde havanın çok soğuk ve sıcak olduğu günlerde bu yöntemi kullanarak bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak