Genç Kızlar Nasıl Makyaj Yapmalı ? ( Makyaj Tüyoları )

Paylaş
 

Genç Kızlar Nasıl Makyaj Yapmalı ? ( Makyaj Tüyoları )

Genelde küçük ya da büyük her kadının makyaja ilgisi vardır. Hatta çok küçük yaşlardaki kızlar dahi makyaj yapmak isterler. Çoğu 3 – 4 yaşlarındaki kızlar annelerinin rujlarını alıp yüzünün her yerine sürmüş, büyük bir kadın edasıyla evde dolaşmıştır. O yaşlarda her kız çocuğu makyajla daha güzel olduğunu düşünür, annesinin boş bir zamanını yakalayıp makyaj malzemeleriyle uğraşmak için can atar.

Anne ne kadar da durumu anlatmak istese de çocuk ısrarcıdır. Günümüzde 16- 17 yaşındaki kızlar da sokağa makyajsız çıkmamaya başladı. Bu yaşlardaki kızlar için aslında makyaja gerek yoktur. Genç ve taze bir cilt için ağır makyaj yapmak yerine daha hafif makyajları tercih etmelidirler.

Çok fazla fondöten sürmelerine gerek yoktur. Bunun yerine krem allıkla yüzlerini biraz renklendirebilirler. Yine krem bir farla birlikte gözlerine parlaklık kazandırabilirler. Ciltleri en taze çağında olduğu için krem tarzındaki ürünleri rahatlıkla kullanabilirler.

Gözlerinin iç kısmına parlak tonlarda, mavi, yeşil, lacivert gibi renklerde kalem çekebilirler. Siyah kalem, far ve eyeliner kullanmalarını genelde uzmanlar pek önermez.

Kirpik diplerinin daha sık görünmesi için, hafif koyu bir farla kirpik diplerine uygulama yaparak yoğun bir görünüm elde edilebilir.

Kirpiklere maskara uygulamasıyla göz makyajı tamamlanmış olur. Dudaklar için yine doğal pembe tonlarında rujlar yada glosslar tercih edilebilir.

Bu şekilde doğal bir genç kız makyajı elde edilmiş olur.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak