Makyajda Göz Kalemi Kullanma Teknikleri

Paylaş
 

Makyajda Göz Kalemi Kullanma Teknikleri

Eskilerden en çok kullanılan makyaj malzemesi göz kalemi, sürmeymiş. Hatta peygamberimiz zamanında erkeklerin de gözlerine sürmek çektikleri söylenmektedir. Günümüzde de makyaj malzemelerinin es geçilmeyecek parçalarından biri olan sürme gözlerini belirginleştirmek ve bakışlara anlat katmak için kullanılıyor.

Göz kalemi kullanırken en önemli nokta gözün kontürlerini takip ederek sürülmesidir. Göz kalemiyle birlikte makyaj yaparken bazı göz kusurlarımızı da kapatabiliriz.

Yuvarlak bir göze sahip bir kadın iseniz kalemi çok ince bir şekilde çekmelidirler. Göz kenarına biraz kuyruk uzatarak gözün enine daha uzun görünmesini sağlayabilirler.

Kirpilerin altına çekilen kalem gözün daha büyük görünmesini sağlar. Gözleriniz birbirine yakınsa kalem hattını dışarı doğru çekmek gerekir. Bu gözlerinizin uzak görünmesini sağlar. Eğer gözlerinin birbirine çok yakınsa biraz uzak bir görünüm sağlamak için çizgileri daha kısa tutmalısınız. Kuyruk uzatmamalısınız. Böylece gözlerinizin birbirinden daha uzak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çok küçük gözlere sahipseniz eğer gözlerinizin büyük görünmesi için, kalemi göz kapağının hemen üstünden kalın bir hat olarak çekmeniz gerekir. Gözünüzün içine de beyaz veya ten rengine yakın daha açık renklerde göz kalemi çekmek gözlerinizi olduğundan büyük gösterecektir.

Büyük gözlere sahipseniz göz kapağına kalemi ince bir şekilde çekebilirsiniz. Bu gözlerinizin normal boyutta görünmesini sağlayacaktır.

Badem gözlere sahipseniz ki bu en güzel göz şeklidir, gözlerinizin şeklini vurgulayıcı makyaj tekniklerini tercih etmelisiniz. Güzel gözlerinizi belirginleştirmek için göz kalemini yukarı doğru çekmelisiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak