Sağlıklı Saçlar İçin Yumurta Sarısı – Rom – Adaçayı Maskesi

Paylaş
 

Sağlıklı Saçlar İçin Yumurta Sarısı – Rom – Adaçayı Maskesi 

Her kadının hayalidir, sağlıklı, parlak ve canlı saçlara sahip olmak. Bunun için çoğu zaman kendinizi saç bakım uzmanlarına bırakmışsınızdır. Ya da kozmetikçilerden bir sürü saç bakım maskeleri, kremleri, serumları almışsınızdır. Sonuçta da iyi saçlara ulaştığınız söylenemez. Çünkü kullandığınız saç boyaları, saç şekillendirici maşa, düzleştirici gibi aletler saçlarınızı yıpratır ve kurumasına neden olur. Yeniden sağlıklı saçlara ulaşmak için bu maskeyi mutlaka denemelisiniz. Birkaç kullanımdan sonra maskenin inanılmaz etkisine gözlerinizle şahit olacaksınız.

 

Maske İçin Gerekli Malzemeler:

Yumurta sarısı, rom, adaçayı

 

Maskenin Hazırlanışı:

Bir kabın içerisinde yumurta sarısı, rom ve 4 damla adaçayını karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı şampuanla yıkadığınız ve duruladığınız temiz saça uygulayın. 15 dk beklettikten sonra maskeyi ılık suyla durulayın.

 

Maskenin saça etkisi nedir? 

Yumurta sarısı yıllardan beri saç bakımı için kullanılan besinlerden biridir. Saçları yumuşatarak daha kolay taranmasını sağlar. Saçın beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. Romun içerisindeki alkol dezenfektan özelliği taşıdığı için saç derisini rahatlatır. Derinin nefes almasını sağlar. Adaçayı arındırıcı bir etkiye sahiptir. Hepsi bu maskede birleşerek saçı daha ipeksi bir görünüme kavuşturur. Saçlarınızı rahatça tarayabilirsiniz.

 

Saçlarınızı eski canlılığına kavuşturacak olan bu maskeyi haftada 1 yada 2 defa veya istediğiniz zaman bakım için kullanabilirsiniz. Unutmayın ki her saç maskesi tarifi düzenli kullanım sonucu etkisini gösterir. Bunun için de maske kullanırken sabırlı olmalıyız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak