Cilt Rengini Açmak ve Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Maske Tarifi

Paylaş
 

Cilt Rengini Açmak ve Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Maske Tarifi

 

Günümüzde çoğu bayan bronzlaşmayı tercih etse de beyaz tenin güzelliğinden vazgeçemeyenler de var.

Peki beyaz tenden vazgeçemeyen ve daha fazla beyazlaşmak isteyen bayanlar ne yapabilir?  Tabi ki her şeyin bir çaresi olduğu için bunu da doğal yöntemlerle başarabilir cildinizin bi kaç ton daha beyazlaşmasını sağlayabilirsiniz. Hatta hem cildinizi beyazlaştırıp hem de kırışıklıklarınızın yok olmasını sağlayabilirsiniz. Cildimizi daha beyaz yapacak doğal yöntemlerden en iyisi ve en etkilisi çilek maskesidir.

Çilek kalp şekline benzeyen ve kalbe çok iyi gelen bir meyvedir. Ayrıca çilek cildimiz için de çok değerlidir. Sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Bileşiğin kükürt sayesinde hem cildinizin gevşemesini önler hem de cildin rengini açar. Çilek maskesini uygulama sonucunda içeriğindeki salistik asit etkili ve nazik bir şekilde kuru cildi temizler. Cildi yumuşatarak daha fazla nem emmesine yardım eder.

Çileğe karşı duyarlı ve alerjik bir cildiniz varsa bu maskeyi kullanmamalısınız. Eğer sütle ezilerek maske şeklinde kullanılırsa, alerjik etkisini süt azaltır.

 

Cilt Rengini Açmak ve Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Maske TarifiÇilek Maskesinin Tarifi:

 

7 tane çileği ezip yulaf unuyla karıştırın. İçerisine 1 adet yumurta sarısı ekleyin. Daha sonra 2 tatlı kaşığı yoğurdu da katıp iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. Bu maskeye hoş bir koku vermek için sardunya yağı da ekleyebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak