Göz Çevresi Kırışıkları İçin Kaymak – Arı Sütü – Gliserin Yağı Maskesi

Paylaş
 

Göz Çevresi Kırışıkları İçin Kaymak – Arı Sütü – Gliserin Yağı Maskesi

Yüz insan için estetik olarak en önemli bölgelerden biridir. Zira günlük hayatta iletişimimizin çok büyük bir kısmını yüz yüze, birebir yapmaktayız. Tabi ki günlük koşuşturmaca, hayat telaşesi ve üstüne geçen yıllar eklenince tüm bunların yüzümüze, göz çevresi kırışıkları olarak yansıması kaçınılmaz. Bu duruma bir de kadınların genç görünme durumları ve estetik kaygıları eklenince yüz ve cilt güzelliği için her yol deneniyor. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için bir çok kimyasal ve bitkisel ilaç bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak doğal maddelerden kendi cilt bakımınızı da yapabilirsiniz. Bu durum için Suna DUMANKAYA tarafından verilen, arı sütü, gliserin yağı ve süt kaymağından oluşan doğal bir formül tarifi var.

 

Karışım için gerekli malzemeler Neler ?

Göz etrafı kırışıklıkları için maskesi için temin etmeniz gereken malzemeler, 1 çay kaşığı gliserin yağı, 1 çay kaşığı kaymak ve 1 çay kaşığı da arı sütü.

 

Maske Nasıl Hazırlanıyor ?

Maskenin hazırlanışı çok basit. Tek yapmanız  gereken tüm malzemeleri karıştırmak.

 

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar İçin Maske Nasıl Uygulanacak ?

Yukarıdaki malzemelerden hazırlanan karışım göz çevresindeki kırışık bölgelere sürün ve 30 dakika bekletin. 30 dakika sonrasında yüzünüzü yıkayın. Maskeyi bu şekilde haftada 3 kez uygulayın. Etkisini göreceksiniz. Ayrıca bu tarif kuru ciltler için çok faydalıdır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak