Bihter Makyajı Yapmak İsteyenlere

Bihter Makyajı Yapmak İsteyenlere
Paylaş
 

Bihter Makyajı Yapmak İsteyenlere

 

Bihter makyajı hem gözleri ön plana çıkaran hem de uygulanması ve kullanışı bakımından kolay ve sade bir makyajdır. Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter karakterinin kullandığı bu göz makyajı bayanlar tarafından sevildi ve kullanılmaya başlandı.

Göz renginiz açık ya da koyu tonlar da olsa bile her göze yakışabilecek bir göz makyajıdır.

Günlük hayatta da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu makyajı yapmak tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Özellikle eliniz alıştıktan sonra rahatlıkla her zaman yapabilirsiniz.

 

Makyajın yapılışı için gerekli malzemeler:

 

Siyah göz kalemi

Aplikatör ya da fırça (hangisini rahat kullanabilirseniz)

Kirpik kıvırma makası

Rimel

 

Makyajın yapılışı:

 

Siyah bir göz kalemiyle, gözün kirpik diplerine kalemi çekiyoruz. Gözaltına ve göz içine de aynı şekilde siyah kalemi uyguluyoruz. Daha sonra tercihe göre bir fırça veya aplikatör yardımıyla bu sürdüğümüz kalemi düzenli bir şekilde dağıtıyoruz.  Aynı işlemi diğer göze de yapıyoruz. Düzgün hatlara gerek olmadığı ve fırçayla dağıtıldığı için bu makyajı düzgün kalem çekemeyen bayanlar bile rahatlıkla yapabilir.

Bihter Makyajı Yapmak İsteyenlere

Kalemle işimiz bittikten sonra kirpiklerimiz eğer kıvrık değilse, kirpik kıvırıcı yardımıyla kıvırıyoruz. Sonra bolca rimelle kirpiklerimizi rimelliyoruz. Bol rimel sayesinde gözler daha iyi vurgulanacaktır. Bu şekilde makyaj yapma işlemi sona eriyor.

 

Bu makyaj gözlerinizi daha çekici gösterir ve gözünüze buğulu bir bakış verir. İşyerinizde de kullanabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. lale yilmaz dedi ki:

    cok guzel

Bir yorum bırak