En Çok Karşılaşılan Makyaj Hataları

Paylaş
 

En Çok Karşılaşılan Makyaj Hataları

Makyaj yapmayı seviyor olabilir, hatta “Çöp atmaya bile makyajsız çıkmam,” diyebilirsiniz.

Makyaj hem cildimizdeki kusurları kapatırken hem de güzelliğimize güzellik katıyor. Tabi iyi bir sonuç almak için de doğru makyaj uygulaması gerekiyor.

Maalesef bazı hatalar sonucu güzel olmak yerine kendimizi daha yaşlı gösterebiliriz.

Genelde en çok yapılan hatalardan biri cilde uygun fondötenin seçilememesidir. Cildinizin olduğundan daha bronz yada daha beyaz olması için, yüzünüze uygun olmayan bir fondöten kullanmak yanlış olacaktır. Asıl doğru olan fondöteni cildin ana renginden bir yada yarım ton açık yada koyusunu tercih etmektir. Bu şekilde bir uygulama sonucu hem yüzünüz sağlıklı görünür, hemde yüzünüzle boynunuz arasında komik renk farklılıklarına sebep olmazsınız. Aslında far ve allıkta da aynı şekilde abartılı renklerden uzak olmanız, cildimize en uygun olanını seçmeniz gerekir.

Fondöteni kalın bir şekilde uygulamak da en sık yapılan yanlışlardır. Fondöten ince bir baz halinde uygulanmalıdır. Aksi halde cildinizdeki kırışıklıkları daha fazla ortaya çıkarabilir yaşlı bir görüntüye sebep olabilirsiniz.

Cildinizdeki güneş ve yaşlılık lekelerini concealer ile minik darbeler vurarak kapatabilirsiniz. Lekenin tam üstüne bu uygulamayı yaptıktan sonra fondöten sürülüp, en üstünü pudra yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde de lekeleri önceden kapattığımız için makyaj sonucunda pürüzsüz ve sağlıklı bir ten elde etmiş olursunuz.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. gökçe dedi ki:

    ya gözlerim ç.ok kötü

Bir yorum bırak