Maydanoz Sayesinde Adet Sancılarından Kurtulun !

Paylaş
 

Maydanoz Sayesinde Adet Sancılarından Kurtulun !

Adet sancıları tüm kadınların kendini en kötü hissettiği ve acı eşiğini ayda bir defa zorladığı sancılardır. Kimileri dayanamaz duvarları yumruklar, kimileri karnını tutup yerlere yatar. Bazı kadınların regl dönemini çok rahat geçirdikleri söylense de, bunlar olsa olsa şanslı azınlıklardan olabilir.

Halk arasında adet sancılarının vücudu doğuma hazırladığı için acı eşiğini zorladığı gibi bir inanış da vardır. Tabi bu ne kadar doğrudur bilemiyoruz. Fakat şu da bir gerçektir ki, bu kadar acıya ve ağrıya rağmen kadınların bu günlerinde sinirli ve stresli olmaması söz konusu olamaz. Ayda bir kere başa gelen bu durumun verdiği rahatsızlıktan eşler ve aileler ile diğer şahıslarının da nasibini alması kaçınılmazdır.

Kimileri acıyı hafifletmek için rastgele ağrı kesicilere sarılır. Bu genelde pek tavsiye edilmeyen bir durumdur. Çünkü bu tür ağrı kesici hapların da kanamayı daha fazla artırdığı gözlenmektedir. Bu yüzden kadınlar genelde doktorların da tavsiye ettiği gibi sıcak yöntemlere başvurur. Nedir bu sıcak yöntemler ? En yaygın bilineni sıcak su ile doldurmuş olduğumuz su şişesini karın bölgemize dokundurmaktır. Aman dikkat! Bu yöntemleri uygularken yanıklara sebebiyet vermeyelim.

Genelde bu dönemde fındık, fıstık, kuruyemiş gibi magnezyum bakımından zengin yiyecekler yemekte de fayda vardır.

Maydanozun da yapılan araştırmalar sonucu adet ağrılarını giderdiği anlaşılmıştır. Özellikle adetten bir hafta önce maydanoz ve ıhlamur gibi yiyecekleri daha fazla tüketerek bu durumdan kurtulabiliriz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak