Saç Köklerini Güçlendirici Formüller

Saç Köklerini Güçlendirici Formüller
Paylaş
 

Saç Köklerini Güçlendirici Formüller

Saçlarınız gün içerisinde gördüğü işlemler ve boyalar sonucunda kuru, güçsüz ve cansız olabilir. Bazı saçlar da genetik olarak zayıf ve sağlıksız görünür. Hepimiz saçlarımızın sağlıkla parlamasını ve güçlü olmasını isteriz. Doğal yöntemler sayesinde artık saçlarımız daha sağlam bir yapıya sahip olacak. Suna Dumankaya’nın bu tarifleri ile saçlarınıza gereken önemi verin ve besleyin.

 

 

 

Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Doğal Maske TarifiSaç Köklerini Güçlendirici Formüller

Malzemeler

1 avuç kuru ve ya yaş ısırgan otu

1 tatlı kaşığı çörekotu

500 gr saf zeytinyağı

Uygulanışı

Gerekli tüm malzemeleri bir tencere içerisinde benmari usulü 30 dk kadar kaynatın. Bir gece demledikten sonra içerisindeki otları süzün. Haftada 2 kere saç diplerinden uçlarına kadar bu karışı uygulayın. Karışımı saçlarınıza sürerken 10 dk saç derinize masaj yapın. Tahta tarak veya fırça ile saçınızı fırçalayın. Bu maske hem dökülmeyi önler hem de saç köklerinizi güçlendirir.

 

Saçları Güçlendirmek İçin Doğal Tonik Tarifi

Malzemeler

Yarım su bardağı kaynar su

Bir tutam biberiye

Uygulanışı

Kaynar suda bir tutam biberiyeyi çay demler gibi demleyin. Suyunu süzüp saç diplerinize uygulayın. Zamanla saçlarınızın güçlendiğini fark edeceksiniz.

 

Not: Ilık zeytinyağını saç diplerinize masaj yaparak sürüp, streç filmle kaplayın. Bir süre bekleyip yıkayın. Bu şekilde saçlarınızı doğal yöntemle nemlendirmiş olacaksınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak