Terleyen Ayaklara Doğal Çözümler

Terleyen Ayaklara Doğal Çözümler
Paylaş
 

Terleyen Ayaklara Doğal Çözümler

Ayaklarımız gün içerisinde ayakta kaldığımız ve ayakkabı giydiğimiz için terleyebilir, bunun sonucunda kötü koku oluşabilir.  Bu yüzden giydiğimiz çorapta da ter kokusu oluşur. Bu da insanı fizyolojik ve psikolojik olarak etkilemektedir. Ayaklarımızın uzun süre terli bir şekilde ayakkabı içerisinde olması da çeşitli ayak hastalıklarına yol açmaktadır.

Öncelikle günlük rutin ayak temizliğimizi ihmal etmemeliyiz. Özellikle gece yatmadan önce ayaklarınızı yıkayıp yatmanız gerekir. Ayrıca eczanelerde satılan hazır ayak terlemesine karşı pudralardan kullanabilirsiniz. Fakat her şeyin doğalını tavsiye ettiğimiz için sizlere Suna Dumankaya’nın oldukça etkili doğal formüllerini vereceğiz. Bu sayede ayaklarınız uzun süre terlemez ve kötü koku oluşumuna sebep olmaz.

 

Terleyen Ayaklar İçin Ayak Pudrası:

 

Malzemeler:

3 çorba kaşığı karbonat,

Yarım fincan mısır nişastası

İsteğe göre bir tatlı kaşığı toz tarçın

Toz halinde öğütülmüş adaçayı ve lavanta

 

Uygulanışı:

Verilen tüm malzemeleri karıştırın. Doğal malzemelerle hazırladığınız ayak losyonunu sürdükten sonra bu pudrayla ayaklarınızı pudralayın ve bir süre bekletin. Etkisini kısa sürede göreceksiniz.

 

Terleyen Ayaklar İçin Doğal Maske Tarifi:Terleyen Ayaklara Doğal Çözümler

 

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı şap tozu

1 çorba kaşığı mısır nişastası

1 limon kabuğu rendesi

100 gr pudra

 

Uygulanışı:

Tüm malzemeleri karıştırın ve bir leğene dökün. Ayaklarınızı yıkadıktan sonra bu karışıma bulayın. Daha sonra üzerine pamuklu bir çorap giyin yatın. Sabaha kadar bekletin.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak