Kuru Göz Çevresi İçin Doğal Kür ( Suna Dumankaya Tarifi )

Kuru Göz Çevresi İçin Doğal Kür
Paylaş
 

Kuru Göz Çevresi İçin Doğal KürKuru Göz Çevresi İçin Doğal Kür

Cilt yapısı insanın biyolojik yapısına göre değişmektedir. Kimileri yağlı cilde sahipken kimilerinin cildi kurudur ve kuru ciltli olduğu ciltlerini beslemeleri için krem ya da hazırlanan bitkisel kürlerle takviyede bulunmaları gerekir.

Aşağıda tarifini vereceğimiz maske kuru ciltlilerin özellikle göz çevresinde oluşacak kırışıklıkları öteleyebilmeleri için iyi bir yardımcıdır. Tabi ki öteleme diyoruz, zira yaşlılık da hayatın kaçınılmaz bir gerçeği 🙂

 

Kuru Ciltlilerin Göz Çevrelerini Beslemek İçin Uygulayacağı Maske

Malemeler: Bir miktar taze meyve ya da meyve suyu, 1 çay kaşığı üzüm pekmezi, 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı, 1 tatlı kaşığı avokado yağı ve 1 tatlı kaşığı pirinç kepeği yağı.

 

Kürün Hazırlanışı: Temin edilen yağlar benmari yöntemiyle hafif ısıtarak karıştırılır ve birbirine iyice karışmaları sağlanır. İçine üzüm pekmezini, tercihinize göre  taze sıkılmış meyve suyu ya da ezip içine karşıştıracağınız çilek ya da kırmızı üzümü karıştırıp kürü hazırlıyoruz. Daha sonra bu kürü haftada 3 – 5 kez uygulayın. Kürü verilen ölçülerde hazırlayarak taze şekilde kullanmak daha faydalı olacaktır.

 

Ayrıca göz çevresi ve dekolteleri kuru olanlar için uygulanabilecek pratik bir tarif daha var. Bir tatlı kaşığı bal, zeytinyağı ve limon suyunu karıştırarak sabah akşam cildinize sürün. Kürü her seferde cilt emdikçe birkaç kez tekrar uygulayın.

Kaynak Suna DUMANKAYA

  • Site Yorum

Bir yorum bırak