Ayak Bakımı İçin Pedikürün Önemi / Doğru Pedikür Tarifi

Ayak Bakımı İçin Pedikürün Önemi / Doğru Pedikür Tarifi
Paylaş
 

Ayak Bakımı İçin Pedikürün Önemi / Doğru Pedikür Tarifi

Ayak güzelliği her kadın için çok büyük önem taşımaktadır. En az yüz bakımı kadar önemlidir. Aslında bir kadın için vücudunda önemli olmayacak yer yoktur her tarafın ayrı bir değeri vardır.

Ayaklarımızın güzel görünmesi için bazı temel noktalara dikkat etmeliyiz. Ayak bakımının birinci temel şartı ise pedikür yapmaktır. Pedikürle birlikte ayaklarımızdaki ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak daha bakımlı ayaklara sahip oluruz. Pedikür ile ayaklarda oluşan nasırlar, çatlaklar ve tırnak batması gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Pedikürü güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz gibi kendi evinizde de yapabilirsiniz. Tabi ki doğru sırayı izlemek şart.

Evde Pedikür Nasıl Yapılır ?

İlk olarak ayaklarınızı sabunlu ılık suda yarım saat kadar bekletin. Nemini aldıktan sonra, ayak törpüsü ile ölü derilerinizi alın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Sonra tırnak etlerinizi törpünün ucuyla geriye doğru itin. Bir pens ya da tırnak makası yardımıyla etlerinizi dikkatlice kesebilirsiniz.

Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirdikten sonra parlak ve pembe bir görünüm alması için tırnak yüzeyi için özel geliştirilmiş törpü ile törpüleyin. Daha sonra ayaklarınızın üst derisinin de pürüzsüz olması için ayaklara özel olarak üretilmiş peeling kremi sürün. İyice ovaladıktan sonra yıkayın. Tırnak güçlendirici jel ya da cilanın ardından ojenizi sürerek pedikürünüzü tamamlayın.

Ayak Bakımı İçin Pedikürün Önemi / Doğru Pedikür TarifiBu şekilde sağlıklı ve güzel ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayaklardaki Şişliği İndirmek İçin:

Ayaklarınızın sürekli şişmesinden rahatsız oluyorsanız, bitki banyolarından yararlanabilirsiniz. Bunun için bir litre suda bir avuç papatya ve bir adet limon kabuğunu kaynatıp soğumaya bırakın ayaklarınızı bu suyun içinde yarım saat bekletin. Şişlerinizin indiğini ayaklarınızın canlandığını göreceksiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak