Dekoratif Mumluk ve Şamdan Modelleri ( Foto Galeri )

Loopiwits Tea Light Mumluk ikili
Paylaş
 

Dekoratif Mumluk ve Şamdan Modelleri ( Foto Galeri )

Kesin bir husustur ki; mumu icat eden amca ya da teyze bizlerin şimdilerde kullandığı gibi dekorasyon amaçlı icat etmemiştir. Zamanın şartlarında aydınlatma aracı olarak kullanılmış ancak ilerleyen teknoloji ve geliştirilen diğer aydınlatma araçları ile kullanım alanı da değişmiştir. Bu gün bir çok kadın evinde dekorasyonda kullanmak için farklı şekillerde, renklerde, boyutlarda mumlar bulundurur. Mum otantiktir, egzotiktir, romantiktir, kullanıldığı yere farklı bir atmosfer katar.

Tabi ki bu mumların kullanım alanı değiştikçe mum koymak için dekoratif mumluk ve şamdanlar gelişmiştir. Gelişmeyle birlikte ev dekorasyonunda vazgeçilmez unsurlar arasına girmiştir. Dekorasyon konseptine göre hayvan figürlü, cam, gümüş, farklı metal malzemelerden ya da istediğiniz herhangi bir türde mumluk ve şamdan yapılmaktadır. Bu durum tasarım sanatçılarının hayal gücüne kalmıştır.

Kullanım alanı olarak da aynı şekilde profesyonel dekorasyon yapan iç mimarlar ya da kendi tasarımlarını yapan kişiler kendi isteklerine , hayal güçlerine göre hemen hemen her alanda şamdan ya da mumluk kullanmaktadır. Kimi oturma odasında bibloları ile kombin yapıyor, yatak odasında aksesuarlarıyla uygun kombinliyor, banyoda banyo dekorasyonuna uygun kombinler yapılıyor, Tabi ki şamdan ve mumluklar yemek masalarının da vazgeçilmezleri arasında olduğu için yemek takımları ve yemek odası takımlarının da sık kullanılan aksesuarlarındandır.

Ev dekorasyonunda sizlere fikir verecek birkaç şamdan ve mumluk örneğini yazımızın sonundaki galeride paylaştık. Sizde internetteki alışveriş sitelerinden ya da fiziki satış yapan mağazalardan evinize uygun çok şık ve dekoratif şamdan ve mumluklar alabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak