Havuç Maskesi İle Saçlardaki Kepeklere Doğal Çözüm

Havuç Maskesi İle Saçlardaki Kepeklere Doğal Çözüm
Paylaş
 

Havuç Maskesi İle Saçlardaki Kepeklere Doğal Çözüm

Kepek bir çok kişinin sıkça karşılaştığı, insanı rahatsız eden, sosyal hayatın içerisinde de insanı tedirgin eden, sürekli kendini kontrol etmesine sebep olan bir durumdur. Kepek ‘ den kurtulmak için şampuanlar, saç kremleri gibi endüstriyel ürünler piyasada bolca mevcut ancak  doğal yöntemlerle saçlarındaki kepek sorunundan kurtulmak isteyenler için Suna DUMANKAYA ‘ nın verdiği havuç ve zeytin yağı ile hazırlanan kür ideal bir çözüm olacaktır.

 

Maske İçin Gerekli Malzemeler:

2 tane havuç

300 gram saf zeytinyağı

1 çay kaşığı deniz tuzu

1 çorba kaşığı elma sirkesi

 

Havuç Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanması

İki adet havucu rendeleyerek 300 gram zeytinyağının içerisinde 30 dakika benmari usulü kaynatın. Daha sonra buzdolabına koyun ve bir gece boyunca buzdolabında beklesin. Bu süre sonrasında süzün. Süzdüğünüz bu zeytinyağının bir kahve fincanına bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı deniz tuzu oranı ile kürü hazırlayın. Bu kür haftada bir kez akşamları yatmadan önce saç diplerine iyice masajla yedirilecek, sonrasında saçlar streç filmle sarılarak bir gece bekletilir ve sabah yıkanır.

 

Kepek İçin Bir Bitkisel Yöntem Daha 

Gerekli malzemeler: 1 salkım taze siyah üzüm, 2 çorba kaşığı saf zeytinyağı, 1 çay kaşığı üzüm çekirdek yağı, 1 çay kaşığı deniz tuzu

Havuç Maskesi İle Saçlardaki Kepeklere Doğal Çözüm Hazrılanışı: Üzümün suyu çıkarılıp zeytinyağı ile karıştırılır. Daha sonra diğer malzemeler olan üzüm çekirdeği yağı ile deniz tuzu eklenir. Oluşan bu karışım saç diplerine sürülerek 3 dakika saç derisine masaj yapılır. Bu karışım saç dersiniz besler ve kepek oluşumunu önler.

Kaynak : Suna DUMANKAYA

  • Site Yorum

Bir yorum bırak