Bakımlı Saçlar için Çok Kolay Öneriler

Bakımlı Saçlar İçin Çok Kolay Öneriler
Paylaş
 

Bakımlı Saçlar için Çok Kolay Öneriler

Işıl ışıl bakımlı saçları kim istemez ki, tıpkı şampuan reklamlarındaki gibi göz alıcı bir parlaklığı. Bakımlı saçların ilk şartı bolca su içmektir. Nemsiz kalan saçlar solgun ve mat olur. Düzenli ve dengeli bir beslenme tüm vücut sağlığınızı etkilediği gibi saçlarınızı da kökten uca besler. Sürekli dökülen saçlara sahipseniz günde 2 adet ceviz yediğinizde saç dökülmenizin en aza indiğini gözlemleyebilirsiniz. Bolca sarımsak ve taze yeşillikler yediğinizde de farkı göreceksiniz. Hem içeriden hem de dıştan müdahaleyle harika saçlara sahip olabilirsiniz.

Tatlı badem yağı, zeytinyağı ve susam yağıyla birkaç haftada bir saç diplerinize masaj  yaparak sürün ve tülbent yada havluyla sarın biraz bekletin. Yıkadıktan sonra saçlarınızın yumuşacık olur ve parlar.

Eğer bu tarz kürleri yapmaya vaktiniz yoksa son zamanlar bir hayli ünlenen ve aktarlarda dahi bulabileceğiniz argan yağından, şampuanınızın içine bir yemek kaşığı kadar koyun ve her yıkama öncesi şampuan şişenizi çalkalayarak uygulayın. En son saç kesiminizin üzerinden aylar bile geçse saçlarınızda kırıkların olmadığını fark edeceksiniz.

Bakımlı Saçlar İçin Çok Kolay ÖnerilerAynı şekilde doğum kontrol hapları içeriğindeki yararlı hormonlar sayesinde saçlarınızı güçlendirecek, gürleşecek ve hızla uzamasını sağlayacaktır. Eczaneden herhangi bir doğum kontrol hapını alabilirsiniz. Bir tabletin tamamını ezip toz haline getirerek şampuanınıza karıştırıp birkaç gün bekledikten sonra kullanın. Dikkat edin bu karışımla sadece saçlarınızı yıkayın zira tüylenmelere sebep olabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak