Yağlı Saçlar İçin Suna Dumankaya Maskeleri

Yağlı Saçlar İçin Suna Dumankaya Maskeleri
Paylaş
 

Yağlı Saçlar İçin Suna Dumankaya Maskeleri

Yağlı saçlar bir cilt sorunudur. Yağlı ciltleri olanların buna bağlı sorunlarından biri de yağlı saçlardır. Sürekli yıkansa da ikinci günden itibaren yağlanan saçlar zaman zaman bir dert olarak karşımıza çıkmaktadır.

Suna DUMANKAYA ‘ nın bir çok konuda olduğu gibi yağlı saçlar için de tarifleri bulunmaktadır. Aşağıda Suna DUMANKAYA ‘ ya ait iki adet yağlı saçlar için kür tarifi paylaşılmaktadır.

 

1. Tarif: Adaçayı – Keten Tohumu – Melisa – Sandal Ağacı Yağı, Zeyginyağı – 45 Derecelik Alkol ‘ den Oluşan Kür

Kür İçin Gerekli Malzemeler

8 damla sandal ağacı yağı, zeytinyağı, 45 derecelik alkol, 1 çorba kaşığı melisa, 1 çorba kaşığı adaçayı, 1 çorba kaşığı keten tohumu

Yağlı Saçlar İçin Kür 1 ‘ in Hazırlanışı ve Uygulanması

Adaçayı, melisa ve keten tohumunu çuku bir kaba koyun. Bunlara üzerlerini örtecek kadar alkol ekleyin daha sonra da sandal ağacı yağını damlatın. Bu hali ile 48 saat bekletin. 48 saatlik sürenin sonunda süzerek oluşan sıvıyı cam bir şişeye alın. Kullanacağınız zaman içerisine bir miktar zeytinyağı ilave edin  ve saç diplerinize uygulayın.

 

2. Tarif: Sirke – Kekik Suyu – Tuz’dan Oluşan Kür

Kür İçin Gerekli Malzemeler

1 çay kaşığı tuz, 50 gram saf su, 15 gram kekik suyu, 100 gram sirke

Yağlı Saçlar İçin Suna Dumankaya MaskeleriYağlı Saçlar İçin Kür 2 ‘ in Hazırlanışı ve Uygulanması

Yukarıdaki verilen tüm malzemeleri çukur bir kapta karıştırarak kürü oluşturun. Daha sonra hazırlanan bu kürü saç diplerine yedirerek sürün ve 30 dakika bekletin. 30 dakikanın sonunda ılık suyla saçlarınızı durulayın. Bu kürü haftada bir kez uygulayın.

Kaynak : Suna DUMANKAYA

  • Site Yorum

Bir yorum bırak