Kendine iyi Bak !

Kendine iyi Bak
Paylaş
 

Kendine iyi Bak ! 

Cildine, fiziğine, saçlarına , kaşına, tırnaklarına yaptığın bakımların ardı arkası kesilmiyor.Bakımlı sağlıklı kadınlarsınız peki vücudunuzda bulunan başka organların varlığını unutmayın. Kemikler, bağırsak, pankreas, beyin, ciğerler. Bütün bunlarla birlikte bir bütünsünüz. Bildiğiniz gibi nereniz ağrısa canınız orada. Ağrımadan önce bu mükemmel mekanizmaya bir sağlık terapisi yapın.

Beyin nakli diye bir şey yok, bu en önemli organa iyi bakmak başlıca görevimiz ve yapabileceğimiz en iyi şey güzel bir uyku. Karanlık bir odada düzenli ve kaliteli bir uykunun sağlayacağı yarardan kendinizi mahrum bırakmayın. Vücudun hareket etmesi beyindeki gri maddeyi kuvvetlendirir, stresi uzaklaştırır. Ayrıca besin konusunda; omega-3 yağ asitleri beynin sağlıklı kalmasını sağlar. Haftada birkaç kez omega-3 bakımından zengin sardalya, somon,ceviz ve yeşilliklerle beslenmiş hayvan eti yemek gerekiyor.

Kendine iyi BakEn çok dikkat etmeniz gereken kas ise kalptir.’’ Araştırmalara göre karın yağları bedendeki diğer bütün yağlarla karşılaştırıldığında damarları en çok zorlayan bölüm’’ diyor doktorlar. Karın yağları iç organların etrafını sararak çalışmalarını engeller ve sizi zorlar. Karaciğerin 5.000’den fazla fonksiyonu bulunur. Ne kadar çok alkol tüketirseniz tıpkı bir sünger gibi karaciğeriniz hepsini süzmek zorunda kalacağından o kadar çok yıpranır. En büyük tehlike ise obezitedir. Karaciğerdeki yağ birikintisi ve iltihaplanma yaralara, sonrasında ise kansere ve siroza neden olur.

Pankreas kan şekerini düzenleyerek, tok ve enerjik yada aç ve dayanıksız hissettiren insülini sağlar. Safra kesenizi korumak kanseri önlemek için her gün yeterli miktarda lif tüketmeniz gerekiyor.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak