Hamilelik Çatlakları İçin Ne Kullanılmalı ?

Hamilelik Çatlakları İçin Ne Kullanılmalı ?
Paylaş
 

Hamilelikte kadınların çoğunun yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de çatlaklardır. Özellikle gebelikte karnınızın büyümesiyle ortaya çıkan çatlaklar için önceden önlem alınması gerekir. Oluşan çatlakları geçiren krem ya da bitkisel yağ yoktur fakat çatlak oluşumunu engelleyen bitkisel ürünler vardır. Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz anda bitkisel yağ kullanmaya başlamalısınız. Özellikle çatlaklar oluşurken karın bölgenizde tatlı kaşınmalar hissedebilirsiniz bunun önüne geçmek için de günde iki kere vücut losyonu veya nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Çatlak Önleyici Yağ Karışımları:

Suna Dumankaya Tarifi: Tatlı badem yağı ile birlikte çilek yağını eşit oranlarda karıştırıp her gece yatmadan önce karnınıza ve göğüs bölgenize masaj yaparak uygulayın.
Ebru Şallı Tarifi: 1 yemek kaşığı fındık yağı ile bir tatlı kaşığı kayısı yağını karıştırarak çatlayacak olan bölgeye masajla her gece uygulanır.
Feridun Kunak Tarifi:  Hepsi birer tatlı kaşığı olacak şekilde buğday, kayısı, ozon ve kantoron yağı karıştırılır karın bölgesine masajla sürülür.
Pervin Bulgak Tarifi: 1 çay bardağı portakal yağı, 1 çay bardağı kekik yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı,yarım çay bardağı badem yağı ve ¼ limon suyu karıştırılır, cilde yukarıdan aşağı masaj yaparak uygulanır.
Ayrıca kakao yağı ve Hindistan cevizi yağı da her gece düzenli olarak masaj şeklinde karın bölgesine uygulanırsa çatlakların oluşmasını önler.

 Hamilelik Çatlakları İçin Ne Kullanılmalı ?

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayşegül dedi ki:

    Bu tarifler inşallah faydalıdır, hamilelikten sonra çatlaklarla ne yaparım:(

Bir yorum bırak