Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı ?

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı ?
Paylaş
 

Saç şekli kişiyi tamamen değiştirip farklı bir hale getirebilir. Kadınlar genelde bunalıma girdiğinde, canları sıkıldığında ve değişiklik arayışı içerisine girdiğinde saçlarıyla uğraşırlar. Bunun için de ya saçlarını boyatırlar ya da kestirirler, yeni bir şekil verirler.

Bu değişim sayesinde kadınların moralleri yerine gelir. Aynaya bakıp her gün gördükleri görüntüden sıkılan, değişikliği seven bayanlar bunu sık sık yaparlar. Saç kesimi kişinin yüz şekline göre yapılması gereken bir işlemdir. Her yüz tipine uygun saç şekilleri vardır. Önemli olan doğru kesimi uygulayabilmektir. Peki hangi yüz şekli için hangi saç kesimleri öneriliyor?

Yuvarlak Yüz

Yumuşak bir yüz yapısıdır. Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz, bu görüntüyü saç kesimiyle düzeltip biraz daha yüzünüzün ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için saçlarınızın havasını yüksek tutmanız gerekir. Böylece yuvarlık biraz olsun azalır. Yüzünüzün hatlarına doğru kesilen saçlar yüzü olduğundan daha ince gösterebilir.

Kare Yüz

Bu yüz tipi de yumuşak yüz gibi dengelidir. Genelde en uygun kesim tipi karedir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak için saçlarınızı yuvarlak modellerde kestirebilirsiniz. Yuvarlak kesimli bir kakül bırakabilirsiniz.

Boyuna Dikdörtgen Yüz

Yüzünüzü biraz kısaltmak isterseniz çene kemiğini genişletmeyecek kesimler yapabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek kesimler daha dengeli bir saç şekli oluşturur.

Enine Dikdörtgen Yüz

Yüzünüzü uzatmak için uzun saç modelleri tercih edebilir ya da yukarı doğru saçınıza hava verebilirsiniz.

Üçgen Yüz

Enseden saçınızı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru hacim katan bir model yapabilirsiniz.

Ters Üçgen Yüz

Ensede daha çok havası olan, saç tepesine doğru hacmi azaltılan saçları tercih edebilirsiniz.

Baklava Yüz

Bu yüz tipine uzun, kısa, dalgalı,düz, kaküllü modeller uygulanabilir.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı ?

  • Site Yorum

Bir yorum bırak