Parfüm Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Parfüm Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Paylaş
 

Çevredeki insanlara güzel bir koku bırakmak için çoğumuz parfüm kullanırız. Parfüm kötü ve istenmeyen kokuları kamufle etme özelliğine sahiptir. Fakat parfüm kullanıp ortama iyi bir koku bırakalım derken daha kötü sonuçlara yol açmamak için bazı dikkat etmemiz gereken durumlar vardır.

Aşırı bir parfüm kokusu itici bir imaj yaratır. Önemli olan parfümü en yakınızdaki insanın duyacağı kadar kullanmaktır.

Parfümü vücudumuzdaki sıcak bölgelere sürersek hem kokunun kalıcılığı artar hem de kokunun hafifçe yayılmasını sağlar. Genelde parfüm sıkmak için ideal yerler, kulak arkası, boyun, bilekler ve göğüslerin arasıdır. Bu bölgelerdeki damarlar kalp atışınızda kokunun hafifçe yayılmasını sağlar. Parfümü çok yakından sıkmak yerine15 cm uzaklıktan püskürtmeli ve elle yayılması için müdahale etmemeliyiz.

Günümüzde bin sürü parfüm türleri bulunmaktadır. Parfümleri denerken sabırlı olmalıyız. İlk sıktığımız anda kokunun tenimizdeki duruşunu anlayamayız. Bunun için 3 dk kadar bekleyip parfümü öyle koklamanız gerekir. Bu şekilde parfüm kuruyarak tene daha iyi bir şekilde yerleşir. Ardı ardına birçok parfüm denemek yerine acele etmeden, kokuyu iyice anlayarak ve hissederek karar vermeye çalışmalısınız.

Parfüm Kullanımında Dikkat Edilmesi GerekenlerParfümü bozulmadan saklamak da en hassas noktalardan biridir. Aldığımız pahalı parfümleri bozulmadan kullanmak için yüksek ısıdan ve güneş ışığından korumalıyız. Bunlarla etki eden parfümün kokusu zamanla değişebilir ve kötü bir koku oluşabilir. Bundan dolayı da parfümleri serin ve kapalı bir yerde saklamak daha doğru olacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak