Dudak Bakımı ve Çatlakları Önlemek İçin Bitkisel Maske Tarifleri

Dudak Bakımı ve Çatlakları Önlemek İçin Bitkisel Maske Tarifleri
Paylaş
 

Yazın sonunu getirdiğimiz şu günlerde sonbahar ve kış kapımıza geldi diyebiliriz. Gelen sonbahar ve kışa beraberinde soğukları getireceği için soğuğa karşı vücudumuzu koruyabilmek için faydalı birkaç bilgi edinmek gerek. Tabi ki doğal vücut bakımı dediğimizde Suna DUMANKAYA en iyi kaynaklardan bir tanesi.

Yazımızın konusu soğuk nedeniyle dudaklarda oluşan çatlaklar ve sertlikler. Suna DUMANKAYA ‘nın dudaklar için verdiği iki farklı tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

Dudakları Yumuşatmak İçin Kür

Gerekli malzemeler: bir çay kaşığı tereyağı, bir çay kaşığı vazelin krem, bir iki damla kadar lavanta ve bir çay kaşığı bal.

Kürün Hazırlanışı: Tüm malzemeler karıştırılır ve jel kıvamında bir kür oluşur.

Kürün uygulanışı: Hazırlanan kür küçük bir cam kapta muhafaza edilir ve dudaklarınız sertleştiğinde istenilen her anda dudaklara uygulanır.

Dudak Bakımı ve Çatlakları Önlemek İçin Bitkisel Maske TarifleriDudak Çatlakları İçin Maske

Gerekli Malzemeler: bir çay kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı gliserin yağı, bir çay kaşığı keten tohumu, bir tatlı kaşığı krem ( arko vs. ), bir tatlı kaşığı vazelin krem, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı bal.

Maskenin Hazırlanışı: Tüm Malzemeler karıştırılarak jel kıvamına getirilir.

Maskenin uygulanışı: Hazırlanan maske dudaklara sürülür ve 30 dakika dudaklarda kalması sağlanır. 30 dakikanın sonunda dudaklar temizlenebilir.

Kaynak: Suna DUMANKAYA

  • Site Yorum

Bir yorum bırak