Rimel Sürmenin İncelikleri

Rimel Sürmenin İncelikleri
Paylaş
 

Rimel Sürmenin İncelikleri

Göz makyajını tamamlayan en önemli unsurlardan biri de şüphesiz ki maskaradır. Maskaranız ne kadar iyi olursa olsun onu doğru uygulamadıkça iyi bir sonuç alamayacaksınız.

Öncelikle kirpiklerin sürekli bakımı yapılırsa, kirpikleriniz sürekli dolgun ve gür olacaktır. Bu şekilde kullanacağınız maskarayla çok daha iyi sonuç elde etmiş olursunuz. Bunun için de kirpiklerinize hint ve badem yağlarını her gün düzenli olarak uygulamanız gerekir. Pamuklu çubuk yardımıyla bu iki yağdan birini veya karışımını kirpiklerinize sürebilirsiniz.

Son dönemlerde renkli maskaralar oldukça sık kullanılmaya başlansa da genellikle kadınların vazgeçilmezi siyah maskaradır. Sarışın bayanlar da kahverengi renkli maskarayı tercih edebilirler.  Bu şekilde daha doğal bir görünüm yakalayabilirler. Fakat özel günlerde mavi yeşil gibi değişik renklerdeki maskaralar da tercih edilebilir.

Öncelikle maskarayı kullanırken kirpik makası ile kirpiklerinizi kıvırırsanız daha kıvrımlı bir görünüm elde edersiniz. Kirpikleri kıvırma işleminden sonra maskarayı kirpiklerinizin üzerinden köklerinden başlayarak uçlara doğru bir kat uygulayın. Daha sonra alt köklerinden başlayıp uçlara doğru sürün, sürerken maskarayı hafifçe sağa sola hareket ettirin ki boyanmayan kirpik kalmasın. Maskarayı tekrar boyaya batırmadan alt kirpiklere sürün. Daha az maskara olduğu için alt kirpikler daha doğal görünecektir. Biraz kuruyunca tekrar aynı işlemi uygulayın. Kirpikleriniz daha dolgun ve kıvrık bir görüntüye ulaşacaktır.

Rimel Sürmenin İncelikleri

  • Site Yorum

Bir yorum bırak