Doğal Yöntemlerle Siğil Tedavisi ( Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU Tarifleri )

Doğal Yöntemlerle Siğil Tedavisi ( Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU Tarifleri )
Paylaş
 

Doğal Yöntemlerle Siğil Tedavisi ( Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU Tarifleri ) 

Siğil ellerde ve ayaklarda çıkan, herhangi bir ağrısı sancısı olmasa da görünüş itibariyle rahatsız edici bir cilt hastalığıdır. Siğil esasında derinin üst kısmında bir virüs nedeniyle oluşan aşırı gelişmedir. Siğille ilgili bir çok yöntem ve ilaçlar ( asitler ) vardır ancak bir çok alanda olduğu gibi Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU siğil tedavisi için de üç farklı bitkisel tedavi yöntemi vermektedir.

Bu yöntemler: Söğüt yaprağı, sütleğen bitkisi ve incir yaprağı sütü

Siğile Karşı Söğüt Yaprağı ‘ nın Uygulanışı

Söğüt yaprağı tahta havanda iyice ezilir ve siğilin üzerine tamamen kapatacak şekilde sürülür. Bu vaziyette yarım saat bekletilir. Bu şekilde haftada 5 – 6 gün uygulanır ve her defasında taze olarak hazırlanır.

Siğile Karşı Sütleğen Bitkisi Sütü

Taze sütleğen bitkisinin yaprağından süt çıkartılır ve siğilin üzerine damlatılır. Bu şekilde haftada üç dört kez uygulanır. Ancak zehirli bitki olduğu için kesinlikle ağız yoluyla alınmaması gerekmektedir.

Doğal Yöntemlerle Siğil Tedavisi ( Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU Tarifleri )Siğile Karşı İncir Sütü ( incir yaprağı )

Dalından taze kopan incir yaprağından çıkan süt siğilin üzerine sürülür. Bu şekilde haftada üç dört kez uygulanır.

Tüm bu bitkiler doğal salislik asit içerdiği için İbrahim SARAÇOĞLU bu tarifleri önermektedir. İçlerinden en çok da söğüt yaprağını tavsiye etmektedir.

 

 

Kaynak: Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU

  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. yasin dedi ki:

    Bu sogut yapragi gercekten cikariomu

    • 1KadinBlogcu dedi ki:

      Adnan hocanın tariflerinin bir çoğu faydalıdır, bu nedenle de bir çok takipçisi hem televizyondan hem de internet sitesinden takip ediyor. Tabii ki bizim yayınladığımız tarifler tavsiye mahiyetindedir. Takdir size kalmış…

Bir yorum bırak