Kahverengi Gözlere Makyaj Önerileri ( 1KadınBloguc ‘dan )

Kahverengi Gözlere Makyaj Önerileri ( 1KadınBloguc 'dan )
Paylaş
 

Kahverengi Gözlere Makyaj Önerileri ( 1KadınBloguc ‘dan )

Kahverengi gözler nötr olduğu için her renk tonu makyaj uygun olabilir ve gözlerinizi ön plana çıkarabilir.

Yapacağınız makyaj daha nötr renkler olsun istiyorsanız eğer nötr tonları tercih edebilirsiniz. Ya da daha renkli tonlarda mavi, yeşil, turuncu gibi makyaj yapabilirsiniz. Kahverengi portakalımsı, bronz renkler kullanarak günlük ve doğal bir makyaj elde edebilirsiniz. Sarı soluk altın gibi tonlarda gözlerinize hareketlilik katacak tonlardır. Daha dramatik tonlar elde etmek için yeşil ve maviyi tercih edebilirsiniz. Yeşil tonları kaşları ve gözleri ön plana çıkarmak için ideal tonlardır. Yeşil tonu yanaklarda kullanacağınız portakal renkli allıkla harika bir görüntü oluşturacaktır. Diğer ton olarak da mavi gözlerinize canlı ve zengin bir görünüm kazandırır.

Makyaj örneği:

Far çeşitleri; portakal, bronz, aydınlık gösterecek bir renk, gümüş tonları.

Göz makyajında dört bölüme dikkat çekmeniz gerekir. Bunlar göz kapakları, kirpik üstü, kaş bölgesi ve kaşın kavisidir. Önce kaş kavisinin altına açık ve aydınlık veren bir renk tonuyla uygulamaya başlayabilirsiniz. Aynı tonu iç bölgeleri de aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Portakalımsı bir farı göz kapaklarınıza uygulayarak makyaja devam edin. Aydınlık far ile birbirine yedirerek uygulamayı unutmayın.

Kahverengi Gözlere Makyaj Önerileri ( 1KadınBloguc 'dan )Bronz tonundaki göz farınızı gözün kenarına uygulayın. Gözünüzün kenarını bulmakta zorlanırsanız ileri doğru bakın gözünüzün yanında oluşan katlanan bölge göz kenarınızdır. Her yeni bir far uygulamanızda hafifçe diğer farla karıştırmayı unutmayın yoksa renkler ayrı ayrı durur ve doğal bir görüntü veremezsiniz.Gümüş rengi göz farını hemen kirpik üstüne uygulayın. Aynı farı alt kirpiğinizin altına da uygulayın. Sıra geldi artık göz makyajınızın tamamlanmasına, ister göz kalemi, eyeliner ile biraz daha uygulama yapabilir isterseniz far ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde günlük ve doğal bir makyaj yapmış olacaksınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak