Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?
Paylaş
 

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?

Boy uzunluğu kısalığı genelde genetik olsa da çevresel etkenler ve beslenme düzeni de önemlidir.  Aslında Türkiye’de kısa boylu olmak utanılacak ve zor bişey değildir. Zira dünyada ünlü olan kişilerinde hepsinin boyunun uzun olduğu söylenemez. Ama biz televizyonlarda genelde bu hayran olduğumuz şarkıcıların veya oyuncuların kısa boylu olduklarını fark etmiyoruz.  Sanki bakınca hepsi ideal boyda gibi görünüyor.  Bunun en önemli sebebi boy kilo orantısı ve de doğru giyim tarzlarıdır.

Peki giyim tarzımızla boyumuzu olduğundan nasıl daha uzun gösterebiliriz?

Kısa boylu iseniz kuşkusuz en kullanışlı pantolonlar bacakları saran dar pantolonlardır. Fakat bunu giymek için uygun beden ölçüsüne ve orantısına sahip olmanız gerekir. Eğer kiloluysanız olduğunuzdan daha kilolu gösterip boyunuzun daha kısa görünmesine sebep olabilir. Dar kotları ceketle veya salaş gömlekle giyebilirsiniz.

Diz üstü elbiselerde tek renk olmak şartıyla sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Fakat dikkat etmeniz gereken giydiğiniz diz üstü elbiselerin çok desenli olmamasıdır. Bu şekilde göz yorucu bir görüntü elde edersiniz.  Özel bir davete giderken mini elbisenizin altına şık ve uzun topuklu bir ayakkabı giyerek güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Diz altı bir etek giymeyi tercih ederseniz özellikle kalem etekle hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Bacakları en uzun gösteren kıyafetlerden biri de şüphesiz ki şortlardır. Şortlarınızın altına ister spor ayakkabı isterseniz bot giyerek harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Şortunuzun altına topuklu ayakkabılar da çok yakışacaktır.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?Dikkat etmeniz gerekenler ise:

  • Desenli kıyafetlerden kaçınmanız gerekir.
  • Abartılı şekilde uzun topuklu ayakkabılardan uzak durun.
  • Tulum giymekten kaçının, boyunuzu daha kısa gösterir.
  • İspanyol paça pantolonlardan uzak durun.
  • Diz üstü çizmeler giymeyin.
  • Eğer fazla kilonuz varsa kilo verin, bu hem görüntünüz hem de sağlınız açısından iyi olacak ve özgüveniniz yerine gelecektir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak