Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt Lekeleri
Paylaş
 

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Bir çok insanın karşılaştığı deri sorunlarından biri de cilt lekeleridir.  Kahverengi ve siyah lekeler, doğum lekeleri, çiller maskelerle geçmesi mümkün olabilen lekelerdir. Doğuştan olmadığı sürece cilt lekeleri geçebilir. Bazı cilt lekeleri zararlı bazıları da zararsız olabilir. Mutlaka doktora giderek cilt lekelerinin zararlı olup olmadığı öğrenilmeli gerekirse tedavi ettirilmelidir.

Cilt lekelerini yok etmeye yarayan maskeleri sizler için araştırdık.

Güneş Lekelerini Geçiren Karbonat Maskesi

Yarım çay kaşığı karbonat

1 çorba kaşığı mısır unu

1 çorba kaşığı süzme yoğurt

Hazırlanışı ve uygulanışı: Bütün malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın. Cildinizdeki lekeli bölgeye karışımı sürün, hassas bir cilde sahipseniz 5dk değilseniz 15dk kadar bekletin. Daha sonra maskeyi cildinizden soyarak çıkartın.  Cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Cilt Lekesine Karşı Kil Maskesi

1 tatlı kaşığı kil

1 tatlı kaşığı mısır unu

Yarım tatlı kaşığı el kremi

Hazırlanışı ve uygulanışı: Bütün malzemeleri lapa kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildnizin lekeli kısmına maskeyi uygulayın. Maskeyi cildinizde kuruyana kadar bekletin. Maske kuruduktan sonra cildinizden ovalayarak çıkarın. Sonrasında cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Yaz Aylarında Oluşan Cilt Lekeleri İçin Maske

1 yemek kaşığı pirinç

1 bardak pirinç

Hazırlanışı ve uygulanışı:  Light süt ile pirinci karıştırarak bir cezvede pişirin.  Karışım ılıdıktan sonra yüzünüze sürün ve bekletin. Bunu her akşam cildinize uygulayın.

Cilt Lekelerine Üzüm Sirkesi

1 çay kaşığı üzüm sirkesi

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı su

Hazırlanışı ve uygulanışı: Malzemelerin hepsini karıştırın ve sabah akşam tonik şeklinde cildinize sürün.

Cilt LekeleriCilt Lekeleri İçin Çilek Maskesi

2 çorba kaşığı ılık süt

5 adet çilek

Hazırlanışı ve uygulanışı:  Mevsiminde aldığınız çilekleri ezin ve içine süt ekleyip karıştırın. Yüzünüze sürün ve 20 dk beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak