Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri / Bakım Maskesi Tarifleri

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri / Bakım Maskesi Tarifleri
Paylaş
 

Kuru saçlar yağlı ve normal saçlara göre daha çok bakım isterler. Kuru saçlara bakım yaparak kaybettikleri nemi kazandırmanız gerekir. Kuru ve yıpranmış saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız bu maskeleri uygulayabilirsiniz.

Kuru saçlar için limonlu bakım maskesi

1 çay bardağı zeytin yağı

10 damla limon

Hazırlanışı ve uygulanışı:  1 çay bardağı yağın içine limonu sıkarak oluşan karışımı saç diplerinize ve uçlarınıza yedirin. 30 dk kadar bekletip maskeyi bir kere şampuanla yıkayın.

Kuru saçlar için mayonez maskesi

Yanlış duymadınız. Evet kuru saçlara mayonezin çok iyi geldiği söyleniyor.

Yeteri miktarda mayonezi saçlarınıza sürün, saçlarınızı toplayıp streç filmle sarın üzerini havlu ile kapatın 30 dk bekleyince saçlarınızda nem hapsolacaktır. Artık saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kuru saçlara özel yaş mayalı bakım maskesi

Yarım paket yaş maya

3 çorba kaşığı zeytin yağı

1 çorba kaşığı bal

2 çorba kaşığı süt

Hazırlanışı ve uygulanışı:  yaş mayayı sütün içerisinde eritin, bal ve zeytin yağını da ekleyip karışımı hazırlayın. Temizlenmiş saça uygulayın ve 30 dk kadar beklettikten sonra yıkayın.

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri / Bakım Maskesi TarifleriKuru saçlara yumurta akı maskesi

3 çorba kaşığı yoğurt

1 yumurta akı

1 çorba kaşığı mayonez

Önce yumurta akı köpürene kadar çırpın daha sonra içerisine yoğurt ve mayonez ekleyerek maskeyi hazırlayın. Maskeyi saçlarınızın diplerinden ucuna kadar her yerine sürün. Daha sonra bir kez şampuanlayın ve ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak